Witaj na forum Fabia Club Polska

Tarcze i klocki - temat zbiorczy

Topic created · 435 Posts · 145522 Views
  • a kto ci te tarcze zakładał
    może cos z zawiechą
    a oby dwie prawa i lewa strona czy tylko jedna strona

  • Wracając do Twego problemu myślę, że po prostu masz pecha i kupujesz zamienniki tarcz o bardzo kiepskiej jakości i stąd wyskakuje problem, że po paru tysiącach one się krzywią, wydaje mi sę, iż musisz zainwestować raz, a prządnie.

  • [quote="MirekS"]Wracając do Twego problemu myślę, że po prostu masz pecha i kupujesz zamienniki tarcz o bardzo kiepskiej jakości i stąd wyskakuje problem, że po paru tysiącach one się krzywią, wydaje mi sę, iż musisz zainwestować raz, a prządnie.[/quote]

    [b]MirekS [/b]napewno nie zauważyłeś ale ostatnie tarcze jakie kupił nasz kolega to uznana marka BREMBO.

  • [quote="DAX"][b]MirkS [/b]napewno nie zauważyłeś ale ostatnie tarcze jakie kupił nasz kolega to uznana marka BREMBO.[/quote]

    Wiem, że to znana marka, ale jeżeli [b]wolmk[/b] nie miał problemu z wichrowaniem na oryginalnych, a zaczęły się na zamiennikach to coś w tym musi być.

  • może masz zerwany gwint - luzna tarcza - zrzuc gumki i poogladaj dokładnie

  • [b]MŁODY[/b] tarcze zakladalem zawsze w ASO wiec .. teoretycznie powinni zrobic to dobrze, a co do strony to nie mam pojecia, czy obie sie wichruja czy tylko jedna.
    Zawieszenie bylo sprawdzane i to wiele razy - zadnej usterki nie ma. Tylko dziwne bo trzaski jakie mialem (prawie) od nowosci sa nadal np. po deszczu lub gdy jade jeszcze nie rozgrzanym autkiem.. Wracajac do tarcz to oryginaly tez sie przeciez zwichrowaly i to dosc szybko patrzac na to, ze nikt inny nie ma takiego problemu.. :dobani: <!-- s:dobani: -->

  • ja po 35 tys wymieniłem na Brembo i narazie są Git

  • Ja narazie śmigam na oryinałach lecz po wymianie tłumika co spowodowało bardziej agresywną jazdę po skończeniu dotychczaswych hamulców planuję wymianę na coś dobrego.

  • Te Brembo gdzie kupiłeś?Firma niby dobra ale ludzie na innych forach często skarżą się że ulegają skrzywieniu.Najgorsze dla tarczy jest jak po ostrym hamowaniu gwałtownie zostanie schłodzona wodą np. po wjechaniu w kałuże.

    [b]Dax[/b] przedewszystkim dobre klocki np.EBC green stuff są one klockami tuningowymi ale nie mają jeszcze właściwości typowo sportowych które muszą być zagrzane aby właściwie hamować.Klocki te możesz śmiało stosować z seryjnymi tarczami i będzie duża poprawa.Oczywiście można założyć tarcze frezowane które oczyszczają klocki oraz nie dopuszczają do powstawania poduszki gazowej co za tym idzie wyższej temperatury klocka(tarcza i tak wytrzyma).Dalsze modyfikacje to wymiana na przewody w oplocie stalowym oraz płyn o podwyższonej temp wrzenia lecz z umiarem bo jest on wtedy bardziej hydroskopijny i w przypadku typowo sportowych płynów musisz je wymieniać pare razy do roku.

  • [b]Krzysiek[/b] BREMBO kupilem na allegro.

    Dzieki wszystkim za wypowiedzi.
    Chcialbym jeszcze prosic o jakies namiary, gdzie moge kupic tarcze EBC + klocki GreenStuff do fabii ?

  • Mozesz np kupic [url=http://www.allegro.pl/item128096964_ebc_klocki_seat_ibiza_cordoba_polo_vw_caddy_vento.html#photo]stad[/url]

    Hildek kupowal teraz od tego goscia tarcze + klocki.

  • siemka 😛 <!-- s:P -->
    dawno mnie tu nie bylo, ale ja jestem jak chuck, nigdy nie spie - zawsze czuwam 😜

    Kupilem sobie wlasnie komplecik EBC jak powiedzial Zygus, ale mam mieszane uczucia...
    Wiadomo ze klocek (okladzina) musi sie ulozyc na tarczy, ale mi po 1 dniu po przejechaniu ok 5 km ugotowaly sie klocki, po 2 dniu to samo.... i jak poszaleje troche one szybciej sie zagrzewaja niz normalne seryjne.
    Przejawia sie to w ten sposob, ze pedal hamulca wchodzi max w podloge i auto bardzo slabo hamuje.

    Caly czas sie ludze, ze moze to wina malego przebiegu i klockow i tarcz, ale pojezdze jeszcze troche i zobaczymy 😛

    A Wolf nie wjechales w kaluze zadna przypadkiem na rozgrzanych tarczach?

  • To że się szybciej nagrzewają to wiadomo.Większe tarcie=większa temperatura.Jaki masz płyn hamulcowy i kiedy wymieniany?Najprawdopodobniej to jego wina.
    Jeszcze jedno .Nie kupujcie z allegro .

  • [quote="Krzysiek"]To że się szybciej nagrzewają to wiadomo.Większe tarcie=większa temperatura.Jaki masz płyn hamulcowy i kiedy wymieniany?Najprawdopodobniej to jego wina.
    Jeszcze jedno .Nie kupujcie z allegro .[/quote]

    Co do tarcia, to akurat tu mozna polemizowac. W serii jest wiecej "syfu" miedzy okladzina, a tarcza niz "sportowych", ale ten syf mozna uznac jako czesc czastek, ktore ktore powoduja tarcie poprzez sprezanie, a co za tym idzie wieksze tarcie jest w tarczach bez nawiertow czy frezow. Stad mozna dalej wnioskowac ze seryjne powiiny sie szybciej nagrzewac.
    Oczywiscie sa to wnioski przy zalozeniu, ze mamy klocki i tarcze wykonane z tych samych stopow w obydwu przypadkach.

    Plyn zmienialem razem z tarczami i klockami i mam DOT4.

    Kupilem z allergo... moze to nie oryginaly, chociaz wygladalo ok.

  • [quote="Hildek"]siemka 😛 <!-- s:P -->
    dawno mnie tu nie bylo, ale ja jestem jak chuck, nigdy nie spie - zawsze czuwam ;p[/quote]

    OOO fajnie, że jesteś 🆗

    [quote="Hildek"]
    Wiadomo ze klocek (okladzina) musi sie ulozyc na tarczy, ale mi po 1 dniu po przejechaniu ok 5 km ugotowaly sie klocki, po 2 dniu to samo.... i jak poszaleje troche one szybciej sie zagrzewaja niz normalne seryjne.
    [/quote]

    [b]Hildek[/b] litości :zawstydzony: , żeby klocki się prawidłowo ułożyły i dotarły to trzeba przejechać 100 - 200 km delikatnie hamując, 5 to stanowczo zamało :niepewny: , musisz sobie włożyć jaką cegłówkę pod gazik 🆗

  • [quote]Kupilem z allergo... moze to nie oryginaly, chociaz wygladalo ok.[/quote]

    Jak dla mnie to orginaly. Co z tego ze z allegro, jesli koles pracuje w EBC. W Krakowie maja swoja siedzibe.

  • [quote="MirekS"][quote="Hildek"]siemka 😛 <!-- s:P -->
    dawno mnie tu nie bylo, ale ja jestem jak chuck, nigdy nie spie - zawsze czuwam ;p[/quote]

    OOO fajnie, że jesteś 🆗

    [quote="Hildek"]
    Wiadomo ze klocek (okladzina) musi sie ulozyc na tarczy, ale mi po 1 dniu po przejechaniu ok 5 km ugotowaly sie klocki, po 2 dniu to samo.... i jak poszaleje troche one szybciej sie zagrzewaja niz normalne seryjne.
    [/quote]

    [b]Hildek[/b] litości :zawstydzony: , żeby klocki się prawidłowo ułożyły i dotarły to trzeba przejechać 100 - 200 km delikatnie hamując, 5 to stanowczo zamało :niepewny: , musisz sobie włożyć jaką cegłówkę pod gazik 🆗 [/quote]

    Hehe wiem, ze ja stanowczo za malo przejechalem 😛 ale ich az tak konkretnie nie katowalem, a sie zagrzaly 😛

    Poki co poczekam jakies czas (dystans) i wtedy potestuje je konkretnie 😛

  • [quote]A Wolf nie wjechales w kaluze zadna przypadkiem na rozgrzanych tarczach?[/quote]

    Qrde litosci - kazdy wjezdza w jakas kaluze zawsze. Mam nei jezdzic jak pada deszcz? A szybko nie jezdze wiec to niemozliwe zeby byle kaluza powodowala takie krzywienie...

  • [quote="wolfmk"][quote]A Wolf nie wjechales w kaluze zadna przypadkiem na rozgrzanych tarczach?[/quote]

    Qrde litosci - kazdy wjezdza w jakas kaluze zawsze. Mam nei jezdzic jak pada deszcz? A szybko nie jezdze wiec to niemozliwe zeby byle kaluza powodowala takie krzywienie...[/quote]

    nie o to chodzi.
    Chodzi o gwaltowna zmiane temp. tarczy, a o to najprosciej jak zapierdzielasz, rozgrzejesz ja do paruset stopni i nagle wjedziesz w kaluze, gdzie jest zalozmy ok.20 stopni.
    Wiec roznica jest 😛 co innego jak spokojnie jezdzisz.. ale tez moze sie tak zdazyc taka sytuacja, bo nie zawsze mozna jechac plynnie (gwaltownie nie hamowac)... aha, mi chodzilo o kaluze taka, ktora moglaby zalac chociaz z pol tarczy 😛 wiec taka troszke wieksza(glebsza) 😛 <!-- s:P -->

  • [quote="wolfmk"]Mam nei jezdzic jak pada deszcz? [/quote]

    :hyhy: chyba musisz wtedy autko zostawiać w garażu 🆗 <!-- s🆗 -->

Log in to reply