Witaj na forum Fabia Club Polska

Jedno tylne koło grzeje sie nadmiernie

Temat utworzony · 7 Posty · 2672 Wyświetlenia
  • Witam Klubowiczów,
    Od jakiegoś czasu mam problem z jednym kołem z tyłu. Zauważyłem ze nadmiernie się grzeje ( po przejechaniu kilkunastu kilometrów jedno koło jest zimne a drugie ciepłe) po rozebraniu okazało się że szczęki są do wymiany, lecz po wymianie ten problem nie zniknął 😞 <!-- s:( -->

    Z góry bardzo dziękuje za pomoc i pozdrawiam

  • Prawdopodobnie to łożysko.

  • Łożysko lub...przy wymianie szczek nie zwrócono uwagi na cylinderek/tłoczek który może nie odbijać - czy było mokro w środku jak zdjąłeś bęben?

  • Łożysko raczej nie bo było sprawdzane, a co do cylinderka to był sprawdzany i raczej jest dobry, a środek był suchy.

  • Skoro łożysko sprawdzane i cylinderek to...szczęki mogą jeszcze gdzieniegdzie docierać się z bębnem lub samo łożysko jest zbyt mocno dokręcone. Druga sprawa w jaki sposób sprawdzane było łożyskowanie koła - to iż nie nie ma luzów nie znaczy że smar już się zgrzał i kulki cierne mają większy opór.

  • szczęki raczej nie bo te grzanie było już przed wymianą i ono pojawiło się tak niespodziewanie i nic nie było robione wcześniej przy tym kole.
    Co do łożyska to miałem takie podejrzenie bo huczało mi w samochodzie coraz głośniej, ale okazało się to łożysko przednie i po wymianie to ustało.
    Będę chyba musiał jeszcze raz przyjrzeć się temu cylinderkowi

  • prawdopodobnie zatarł się ręczny i nie odbija do końca.ja ostatnio tak miałem , nie chciało mi się robić (trzeba ściągać piastę) zapłaciłem 50zł i jest dobrze.