Witaj na forum Fabia Club Polska

Jak wymienic lusterko lewe zewnętrzne

Temat utworzony · 10 Posty · 13552 Wyświetlenia
  • [quote="Piter_Fabianski"]Mam do wymiany lusterko zewnętrzne lewe tzn. cały komplet,z regulacją elektr.+podgrzewanie , w serwisie zarzyczyli sobie za robociznę około 110zł. plus lusterko około 500zł. Tak sobie pomyślałem, może to nie jest takie trudne. Znalazłem w internecie takie samo lusterko za 190zł. Może ktoś już miał taki problem. [/b][/quote]

    500zl za lusterko do Fabii?? To przechodzi ludzkie pojecie. Ja wymienialem prawe, w ASO powiedzieli cos kolo 220zl (rowniez podgrzewane i elektrycznie ustawiane). Ale dla mnie to i tak bylo za duzo. Kupilem zamiennik w sklepie skody za jakies 170zl chyba.

    Co do wymiany nie jest ona zbyt skomplikowana!!
    Nie wiem tylko jak z gwarancja, czy w ten sposob nie starcisz jej, jesli jeszcze masz.

    Wymiane zaczynasz od sciagniecia boczkow brzwiowych (tapicerki) poprzez odkrecenie srubek w podlokietniku i na dole tapicerki. Przy klamce masz regulator lusterka, musisz go wyjac i odpiac, tak samo przycisk do otwierania/zamykania szyb w podlokietniku.
    Nastepnie sciagasz obudowe glosniczka ktora jest w drzwiach i tam masz jedna bodajze srube. Rozmiaru nie pamietam. Wykrecasz srube wyciagasz lusterko, wkladasz nowe i przykrecasz.
    Naprawde malo skomplikowane, mi zajelo jakies 45 minut bo nie chcialem nic po urywac i delikatnie trzeba podchodzic do wszytskiego.
    Powodzenia przy wymianie 😄

  • [quote="Piter_Fabianski"]Dzięki za pomoc, autko nie jest już na gwarancji tak wię można próbować. Też się trochę zdziwiłem co do ceny lusterka w serwisie,może źle mnie zrozumiał przez telefon.[/quote]

    Jedynie tak to mozna wytlumaczyc. Moze te 500zl to za 2 szt + wymiana
    Bo 500zl to nie wiem czy do octy lusterko tylko kosztuje, chyba ze do II

  • [quote="annetka"]Seba nie wiem jak u Ciebie ale u mnie obudowa glosnika i boczek to jednosc więc trzeba sciągać wszystko[/quote]

    Dokladnie u mnie tak samo jest to jednosc. I jak sie sciaga to schodzi wlasnie boczek drzwi z obudowa glosnika w drzwiach

  • U mnie to nie jest jednosc .. ale zeby zdjac te pokrywe wew od lusterka nalezy troche odgiac boczek czyli troszke go trzeba zdemontowac.

  • [quote="Sebastian"]Alo alo ale mowa o wymianie lustrka zewn. i ja mówie o obudwie tweeterka 🙂 <!-- s:) -->Wystarczy zdjąc tą obudowe i dostęp gotowy do wymiany lusterka.[/quote]

    no ja tez o tym mowie i trzeba troche odgiac boczek bo on zabezpiecza ta obudowe tweeterka 😄

  • No wlasnie z tego co pamietam, ale moze mnie pamiec mylic to kostka polaczeniowa jest za boczkiem drzwiowym schowana. I zeby odlaczyc i podlaczyc lusterko to musisz go i tak sciagnac.

  • [quote="annetka"] Ale te wszystkie wiązki od lusterka podłącza się w okolicach tweeterka?? Nie trzeba ciągnąc kabli w głąb drzwi?[/quote]

    jak montowalem lusterka z kierunkami to musialem rozebrac cale drzwi, cala instalacja idzie w drzwiach i potem trzeba puscic wiazki w tej gumie oslaniajacej kable.

  • [quote="annetka"]a więc Zyguś sie nie mylil 8)[/quote]

    On prawie nigdy się nie myli 😉

  • Prawie robi roznice :mrgreen:

    Ciesze sie ze mnie pamiec nie zawiodla, bo z tym u mnie krucho :roll:

  • ..a może mi ktoś powiedzieć jak zdjąć samą obudowę lusterka??? - tą górną część?