Witaj na forum Fabia Club Polska

Rozkodowywanie radia

Temat utworzony · 7 Posty · 1736 Wyświetlenia
  • wczoraj kupiłem sobie radyjko alpine ida x301;p wszystko pięknie ładnie ... stacje poustawiam, basy itp. gdy wyjme kluczyk ze stacyjki radio sie wyłacza. Problem jest gdy zamykają się drzwi i załącza się alarm. Po otwarciu samochodu gdy wkladam kluczyk do stacyjki radio sie rozkodowuje.... i od nowa trzeba ustawiac wszystko po kolie. ze starym panasonic nie bylo problemu.. a z tym jest a wkurza za kazdym razem ustawianie wszytkiego po kolei...
    Proszę o w miare szybka pomoc 😉 <!-- s;) -->

  • Musisz się pobawić kabelkami 🙂 <!-- s:) -->

    Mały [url=http://skoda.autokacik.pl/pages/zrobsam/isoradio/isoradio.htm]manual.[/url]

    pozdro

  • a zielarzlol miales moze taki przypadek ?? no ale kabelki sa popodłaczane dobrze ... wg schematu

  • Musisz podłączyć stały plus bezpośrednio z akumulatora a nie ze stacyjki. Sprawdź masę czy masz stałą. najlepiej to zrobić miernikiem bo widzisz ile masz lub probówką. Zobacz to tak: jeden kabel do masy ( najlepiej do minusa od akumulatora) a drugi do plusa dochodzącego do radia i jeżeli Ci pokaże wartość to masz stały a jeżeli nic Ci nie pokaże to nie masz stalego plusa. Drugi wariant to taki że przy włączonej stacyjce dotknij ten przewód i zobacz co Ci pokaże. Jeżeli Ci pokaże wartość to masz przez stacyjkę. Sprawdź to też tak samo przy wyłączonej stacyjce. Jeżeli będziesz to robił probówka to żaróweczka sie będzie tyko zapalała. A jeśli to nie pomoże to to radio jest niestety felerne.
    Dodam że w moim panasonicu jest także jak odepnę akumulator to mi się on resetuje i musze wszystko ustawiać od nowa.

  • [quote="maniek91"]a zielarzlol miales moze taki przypadek ?? no ale kabelki sa popodłaczane dobrze ... wg schematu[/quote]

    Ale według którego schematu? W Fabii "pokręcono" trochę piny w kostce ISO.

    Ewidentnie musisz podmienić piny 4 i 7.

    pozdro

  • wydaje mi sie że masz podpięte to radio pod stacyjkę.
    A jeżeli masz podpięte pod stacyjkę to tak będziesz miał jak piszesz

  • No dokładnie dopiero pojechalem do elektryka .... i okazało się ze są te piny poj***** .... popieprzyli ten schemat tej instalacji w tej fabi 😛 ale juz jest wszytko wporządko i radio gra bardzo dobrze 😛 i dzieki za pomoc 🙂 <!-- s:) -->