Witaj na forum Fabia Club Polska

Proszę o pomoc w doborze CarAudio

Temat utworzony · 265 Posty · 56308 Wyświetlenia
  • mam pytanko a jak bym podlaczyl mase tu jak jest zamkniecie od klapy bagaznika tam na tym progu jest od wew. strony plastik ktory trzyma dwie sroby wystajeca do srodka??

  • Nie bardzo wiem o ktorym miejscu mowisz.. Najlepiej to sam wyprobuj rozne miejsca..

  • wiesz dzis wlasnie pojde poszukam i pociagne te wszystkie kable bo jakos zawsze nie mam jak albo nie mam czasu:( nie zerkalem tam nigdzie wiecej. ale jednak wolal bym jak by ktos mial jakies miejsce w ktorym wystarczy tylko podlaczyc bo auto nie jest calkowice moje tylko rodzinki he a ja tylko z niego korzystam. hmm a przewody od swiatel stylu tez maja (-) moze tam gdzies jest podlaczona masa??

  • hmm nie wiesz o czym mowie, jak otwierasz bagaznik masz prog bagaznika, na tym progu od wew stronie jest plastik. rowniez oslona mechanizku zatrzasku od klapy jest pokryta plastikiem, to jak zerkniesz od strony wew na ten plastik sa tam sruby tak na bokach ktore trzymaja plastik.

  • [b]paweldef[/b] podlaczenie masy do srubki nie zda egzaminu. 🙂 <!-- s:) --> Jak bedziesz mial kable to pociagnij sobie wszystko do bagaznika, a pozniej na koncu mozesz poszukac masy.
    Co do podlaczenia masy z innego zrodla to ja bym nie ryzykowal - powinienes podlaczyc minus do duzego kawalka metalu, nielakierowanego.

  • w sumie to tak zrobie potem hmm teraz sie mecze kablem aby przeciagnac od komory silnika do kabiny ale nie ide jak kazdy lewa strona tylko prawa hmm i skonczylem teraz bo juz nic nie widzialem. skonczylem na tym ze wcisknalem kabel w ten otwor i teraz musze w srodku szukac ale jak zerklem to go nie widzialem:(:(

  • wlasnie wszystko juz podlaczylem i wszystko gra i buczy:)

  • foto prosimy
    😄 <!-- s:D -->

  • zdjecia juz neistety zriobione po mantazu kabla:(

  • hmm jaki byscie KONDENSATOR polecili??

  • mam takie pytanie hmm mianowice takie ze jak slucham muzyki przygasaja mi swiatla czy jak podlacze kondensator cos pomoze??

  • Kondensator ma wlasnie chronic przed spadkami napiecia w aucie.

  • hmm a macie cos co moglibyscie polecic:)

  • Czesc mam takie pytanie jak widzisz mam taki schemat podlaczylem zmacniacz 4 kanalowy i jest jeszcze (center out) i (sub out) co mozna jeszcze podlaczyc do tego ?? moze jakis korektot? i jeszcze jedno poniewaz podlaczylem remot i po wylaczeniu radia zmacniacz caly czas chodzi

  • Sub out to oczywiscie wyjscie na suba (tube), a center to (jak sie domyslam) na glosnik centralny. Zeby natomiast zasilanie bylo wylaczane razem z wyciagnieciem kluczyka musisz sie wpiac do pina nr 7.

  • Sluchajcie a znacie jakies dobre miejsce na przeciagniecie kabli z komory silnika (FABIA 2) do bagaznika. Ostatnio spedzilem caly dzien szukajac jakis otworow ale nic nie moge znalezc. Prosze pomozcie bo jakos nie usmiecha mi sie przebijanie grodzi (gwarancja) albo ciagniecie kabla pod progiem (wilgosc itd). MOze ktos z was juz spotkal sie z podobnym problemem. :padam: <!-- s:padam: -->

  • Witajcie:) hmm ostatnio przyszlo mi do glowy zrobic osobne zasilanie w bagazniku do car audio, zamontowac akumulator hmm tylko teraz jest pytanie czy sie oplaca? i jak to zamontowac?? czy ktos moze robil takie cos??

  • chyba gra warta swieczki zajmie miejsce, trzeba doprowadzic ladowanie, no i czy fabka doladuje dwa aku?

    a jakie masz CA jakis drag sie szykuje?

  • hmm 🙂 <!-- s:) --> na dzisiejszy dzien to sa tylko plany zamontowania 3 zmacniaczy:) 3 lub 4 zestawy glosnikow(tzn trójdrożny zestaw głośnikowy) i do tego jakies skrzynia w bagazniku lub dwie zaleznosci od typu skrzyn,jakies dvd do tego hmm tylko jeszcze nie mam nic konkretnego.

    cos podobnego do takich parametrow glosniki:

    Głosniki do zew. auta VPc 662 Pro;

    Maksymalna moc

    * maksymalna moc ciągła (Watt): 480
    * wydajność (dB / Watt / 1m): 89
    * pasmo przenoszenia (Hz) -10 dB: 35 - 25.000
    

    Do bagaznika Vw 1500;

    Maksymalna moc

    * maksymalna moc ciągła (Watt): 1.400
    * nominalna moc ciągła (Watt): 350
    * wydajność (dB / 2,83 V / 1m): 92
    * nominalna impedancja (Ohm): 2x2
    * pasmo przenoszenia (Hz) -10 dB: 25-500
    

    Wzmacniacz VPA 1500 Pro;

    * Moc maksymalna (Wat): 3000
    * Liczba kanałów: 1 Kanał
    * Stabilność w trybie normalnym (Om): 1
    * Pasma przenoszenia (Hz) - 1dB: 10-300
    * Stosunek sygnału do szumu przy mocy nominalnej (dB): &gt; 100
    * Zniekształcenia harmoniczne przy mocy nominalnej (1 kHz): &lt; 0,5 %
    * Typ: Cyfrowy
    

    VPA 4130 Pro;

    Moc maksymalna (Wat): 1600

    Liczba kanałów: 4

    Stabilność w trybie normalnym (Om): 2

    Pasma przenoszenia (Hz) - 1dB: 10-40000

    Stosunek sygnału do szumu przy mocy nominalnej (dB): > 100

    Zniekształcenia harmoniczne przy mocy nominalnej (1 kHz): < 0,02 %

    Typ: Analogowy

    Radio

    • Blaupunkt IVOD-1022
    • DVD BLAUPUNKT Las Vegas DVD35

    chyba to by bylo na tyle oczywiscie jeszcze tam kondensator i tam takie dodatki, tylko to nie jest jeszcze to co byc powinno ... jak dla mnie to za slabe troche, ale zobaczymy jak to wszystko wyjdzie:) oczywiscie to jest tylko przymiarka do tego co chce stworzyc:):) hehe

  • ladnie widze ze cie wzielo na maxa i tak 3maj wrzuc jzkies fotki od czasu do czasu a i widze ze bez porzadnego aku to sie nie obejdzie powodzenia w modach