Witaj na forum Fabia Club Polska

Proszę o pomoc w doborze CarAudio

Temat utworzony · 265 Posty · 56308 Wyświetlenia
  • [quote="Piioterr"]Witam...
    Potrzebuję waszej porady...
    Fabryczne głośniki w mojej Fabii 1 już grają bardzo słabo, dlatego postanowiłem je wymienić...
    Zastanawiam się nad markami takimi jak JBL, Boschmann lub Hertz... (bez używania wzmacniacza). Bardzo proszę o podpowiedź co mam wybrać... Podajcie może jakieś konkretne modele... Chciałbym żeby głośniki pasowały w fabryczne miejsca przednich drzwi, bez jakiś tam przeróbek...
    Z góry dziękuje za podpowiedzi...[/quote]
    Moim skromnym zdaniem nie opłaca się inwestować w JBL jeśli nie będą napędzane wzmacniaczem, Bshm sobie odpuść, najlepiej z całej trójki, którą wymieniłeś poradzą sobie Hertz'e np. DSK 165, grają przyjemnie dla ucha, a do ich montażu potrzebujesz jedynie dystansów (polecam drewniane) które zakupisz bez problemów na allegro.

    [quote="wiesuaf"]Witam!

    Właśnie przymierzam się do zmiany starego, oryginalnego kaseciaka SKODY na jakieś normalne radio z CD/MP3 i USB. Na temat elektryki niestety większego pojęcia nie mam, tym bardziej na temat podłączania radia. Bardzo prosiłbym o jakieś wskazówki i pomoc w doborze radyjka.

    Póki co wypatrzyłem sobie JVC KD-R432 (czyli z zielonym podświetleniem) lub
    PIONEER DEH-1420UB. Ktoś może posiadał coś takiego? Ciężko będzie to podłączyć po radiu oryginalnym? Dam w ogóle radę zrobić to samemu?[/quote]

    Wymiana radia na nowe to nic trudnego, w zasadzie wyciągasz stare i w jego miejsce wpinasz nowe.
    Jeśli chodzi o te dwie marki, które wymieniłeś... miałem do czynienia z obiema, tylko że w trochę wyższej klasie odtwarzaczy i ja osobiście od strony jakościowej polecam bardziej JVC, choć wiem, że dużo ludzi wybiera radio pod desing i kierując się tym biorą Pionka.

  • [quote][quote="wiesuaf"]Witam!

    Właśnie przymierzam się do zmiany starego, oryginalnego kaseciaka SKODY na jakieś normalne radio z CD/MP3 i USB. Na temat elektryki niestety większego pojęcia nie mam, tym bardziej na temat podłączania radia. Bardzo prosiłbym o jakieś wskazówki i pomoc w doborze radyjka.

    Póki co wypatrzyłem sobie JVC KD-R432 (czyli z zielonym podświetleniem) lub
    PIONEER DEH-1420UB. Ktoś może posiadał coś takiego? Ciężko będzie to podłączyć po radiu oryginalnym? Dam w ogóle radę zrobić to samemu?[/quote]

    Wymiana radia na nowe to nic trudnego, w zasadzie wyciągasz stare i w jego miejsce wpinasz nowe.
    Jeśli chodzi o te dwie marki, które wymieniłeś... miałem do czynienia z obiema, tylko że w trochę wyższej klasie odtwarzaczy i ja osobiście od strony jakościowej polecam bardziej JVC, choć wiem, że dużo ludzi wybiera radio pod desing i kierując się tym biorą Pionka.[/quote]

    Bardzo dziękuje za pomoc. Akurat o design mi nie chodzi, tylko raczej o zielone podświetlenie i guziki play, backward, forward 😛 Jestem trochę staroświecki pod tym względem 🙂 <!-- s:) -->

    Dzięki! Zamawiam Pioneera 🙂

    Okazało się że na spóźniony prezent urodzinowy kumpel chce kupić mi zestaw głośniczków. Ktoś może polecić coś w naprawdę przyzwoitej cenie, i bez udziwnień? (żadnych skrzynek w bagażniku czy dodatkowych głośników)

  • Witam wszystkich. To mój pierwszy post, więc zaczynam od przywitania.

    Przechodząc jednak do szczegółów. Jestem właścicielem Fabii (rocznik 2000) od marca. Jest to wersja Basic, więc brak jej jakiegokolwiek "grania". Chciałbym jednak to zmienić. Nie jestem wielki audiofilem, ale zależy mi na w miarę czystym dźwięku. Nie chciałbym popełnić tego błędu, który zrobiłem w poprzednim samochodzie. Po zakupie głośników, już przy niewielkiej głośności, charczały.

    Teraz muszę kupić wszystko (na antenie kończąc). Dlatego bardzo proszę o pomoc, jestem zielony (pracę wykona ktos inny - na szczęście), w portfelu nie mam zbyt wiele. Zależy mi na niezbędnym minimum (głośniki z przodu i ew. dwa z tyłu plus radio markowe, choć raczej z tej niższej półki) i przede wszystkim dobrych radach - co kupić.

    Z góry dziękuję Wam za pomoc.

  • Pomocy 🙂 <!-- s:) -->

    Zakupiłem Pioneera DEH 1420 UB, podłączyłem bez problemu - dwie wtyczki i wsio. Wszystko jest ok, ale drażni mnie jeden szczegół: radio po wyciągnięciu kluczyka od razu traci swoje ustawienia, nie da się też go włączyć na postoju bez kluczyka w stacyjce. Oryginalne radio podłączone było w ten sam sposób i działało bez kluczyka. Jak temu zaradzić?

  • Trzeba połączyć żółty i czerwony z radia do stałego +12V i po problemie...