Witaj na forum Fabia Club Polska

Subwoofer w zabudowę Fabia 1 HB

Temat utworzony · 6 Posty · 1016 Wyświetlenia
  • Cześć wszystkim,
    możliwe że temat do zamknięcia w ciągu kilku minut. Ale jednak od pewnego czasu ciekawi mnie temat zawarty w tytule. Mianowicie chciałbym w mojej fabii 1 hb ładnie wkomponować subwoofer w boczek bagażnika.
    Czy ktoś coś takiego u siebie robił? Ma jakąś koncepcję?
    Wiem, że skrzynka wbudowana we wnękę w hb byłaby baardzo mała, jednak może udałoby się uzyskać te 10l. Nie zależy mi na mocnym wiejskim basie, tylko ładnym podbiciu niskich tonów. Do combi są dostępne dedykowane skrzynki, a jeśli chodzi o hb to nawet takiego tematu nie widziałem w internecie. Proszę o wasze zdanie i porady jak się do tego zabrać
    Pozdrawiam

  • Cześć.

    Ja widziałem taką zabudowę. Sam tego nie robiłem. wyglądowo - bardzo fajnie.

    Oświetlenie musisz zrobić inaczej.

    Do tego bym użył drzewa do skrzyni. Plastik może nie być dobry. Drewno w akustyce się dużo lepiej sprawdza niż plastik.
    Wziął bym trochę tektury namalowałbym kształt i wyciąbym to z drzewa. Potem lakier w kolorze tapicerki żeby to ładnie wyglądało i podłączenie.

  • A pamiętasz może gdzie widziałeś? Albo wiesz gdzie mogę szukać? Wydaje mi się że żywicę łatwiej byłoby dopasować do kształtu nadwozia. Ale z tym że np. MDF byłby lepszym materiałem się zgodzę w pełni. Oświetleniem się na razie w ogóle nie przejmuję. 😄 <!-- s:D -->

  • to widziałem gdzieś na necie ale skąd to było to nie pamiętam. Dawno to było.

    Ja bym wziął deskę i wyciąłbył bym kształt. Zrobiłbym to tak aby to było równe z nadkolem

  • Znalazłem temat,
    https://www.briskoda.net/forums/topic/191364-new-sub-install/<!-- m -->
    Szkoda że zdjęcia tam są takie rozmazane ale widać przynajmniej że się da 😜
    Jak znajdę trochę więcej czasu i chęci to sam coś pokombinuję.

  • Coś takiego Ci proponowałem tylko na całą ścianke - od linii podpórki półki w dół