Witaj na forum Fabia Club Polska

Skoda Fabia 1.2 htp swap 1jz twin turbo

Temat utworzony · 3 Posty · 909 Wyświetlenia
  • Witam, posiadam Skodę Fabie z silnikiem 1.2 64km, niestety moc w tym aucie nie satysfakcjonuje mnie wystarczająco. Posiadam również BMW E36 touring 2.4l turbo 190km, gdzie zamykanie licznika to chwila moment. Także niedługo będę sprowadzać silnik 1jz twin turbo, moc około 300 koni i wsadzić go w prestiżową Skodę. Myślicie, że konieczna będzie wymiana również skrzyni, gdyż znalazłem skrzynie od Mitsubishi 3000gt, oraz chciałbym znać wasze zdanie czy warto zrobić taki swap na sleepera.
    Pozdrawiam cieplutko.
    BMW Klub Poznań

  • Nie twierdzę że się nie da, ale czy to ma sens?
    Fajnie jak będzie taka inna, niż wszystkie, ale na silniku i skrzyni raczej się nie skończy,
    Przede wszystkim całą elektronike i zgranie modułu komfortu co steruje różnymi urządzeniami w aucie. To będzie wyzwanie.
    Chyba że rezygnujesz z dobrodziejstw komfortu.

    Ciekawy temat - będę obserwować.
    Powodzenia.

  • Da radę i to nie trudno utrzymać auto z całą elektroniką, a jeśli będzie trzeba to się jej pozbędę. Generalnie Mechanik, który będzie wykonywał ten swap ma już doświadczenie z silnikami HEMI czy nawet samą Suprą. Zamysł jest taki by moje czerwone kombi ta felgach Oz Ceres budziło strach w oczach właścicieli tanich porshówek i innych badziewi.