Witaj na forum Fabia Club Polska

Centralny zamek - Fabia 2

Temat utworzony · 6 Posty · 784 Wyświetlenia
  • Cześć,

    Mam pytanie o instalacje centralnego zamka z Fabii 2 po lifcie w wersji wyposażenia chyba 'Easy' (swoja drogą ma ktoś katalog z tym co jest w danej wersji?).
    Interesuje mnie czy w drzwiach jest instalacja/serwo i wystarczy kupić centralkę i się podłączyć czy cały zestaw z serwo i wszystko ciągnąć samemu.
    Prosiłbym również o linki do sprawdzonych zestawów.

  • Witam.
    Wersji easy nie było. Były wersje: Junior, classic, style, sport line, elegance, active, ambition. Wersja Style się różńiła wyposażeniem w zależności od roku produkcji auta.

    Z centralnym... To bym poszedł w stronę ori centralu. Jeśli by to nie wymagało wymiany sterownika bcm.
    Jeżeli sie nie myle to w drzwiach jest tylko siłownik i nic więcej.

  • Według katalogu na mojeauto.pl jest taka wersja, ale tylko w edycji po lifcie, w sieci też można znaleźć ogłoszenia z takim opisem. Niemniej wyposażenie faktycznie pasuje tylko do tej wersji.

    Czyli w teorii centralka + okablowanie?

    EDIT.
    W archiwum udało mi się dotrzeć do starej strony skody i cennika z wyprzedaży modelu z 2011, wraz z wyposażeniem 'Easy'
    Link tutaj:
    [url]https://web.archive.org/web/20130726163616/http://br.skoda-auto.pl/upload/1/File/F2HST12111201A.pdf[/url]

  • Czyli tak. 4x siłownik + bcm (sterownik ) moze być z końcówką 087M lub wyższy. Ja mam 087P + piny + kostki (obudowa złącza) . To są rzeczy które napewno potrzebujesz. A co jeszcze to nie wiem.

    Także nie wiem czy opłaca się to robić w oryginale. Z drugiej strony po wymianie sterownika będzie więcej możliwości na dokładki czegokolwiek

  • Dogrzebałem się do bcmu, mam 937 085D.
    Znalazłem opis że obsługuje centralny zamek, to prawda? Istnieje jakaś lista co może dany sterownik?

    Czy w przypadku siłowników ważne są ich numery czy mogą być dowolne z jakiejkolwiek Fabii 2 FL?
    Zakładam, że samo zamontowanie siłowników i ich podłączenie to nie koniec i będzie trzeba zakodować w sterowniku obsługę centralnego?

  • Masz ten co ja miałem 🙂 <!-- s:) -->

    Tak potwierdzam. Obsługuje najprostszy centralny zamek czyli na kluczyk. Centralnego na pilota już nie.

    Listy raczej nie znajdziesz aczkolwiek możesz poszukać. Może się coś uda znaleźć.

    Numer są ważne. Tak trzeba to zakodować.

    Luknij do ErWina i tam wszystko bedzie. Dostęp do ErWina jest płatny - kilka €