Witaj na forum Fabia Club Polska

[F2-2007] problem ze swiatlem mijania po wymianie zarowki h7

Temat utworzony · 6 Posty · 1107 Wyświetlenia
  • Witam serdecznie ,

    przepalila mi sie zarowka h7 w prawej lampie soczewkowej w mojej Fabi 2. Po wymianie zarowki i wlaczeniu swiatel swieci mi odrazu swiatlo drogowe a nie mijania. Oczywiecie jak wlacze dzwignie swiatel drogowych swieci nadal drogowe i nic sie nie zmienia po wylaczeniu. Ktos ma pomysl albo mial podobne zdarzenie ?
    Dzeiki za wszelka pomoc.

  • Witam.

    Jakie masz świtała Bi-halogen czy osobno soczewka i drogowe?

  • Wydaje sie ze bihalogen bo jest tylko jedna zarowka h7 wkladana do lampy i ona ma jakby dwa tryby swiecenia drogowe i mijania.

  • jeżeli to jest bi- halogen to problem jest w przesłonie, która jest stale podniesiona. Zobacz czy ona gdzieś nie dostaje napięcia. Sprawdź wyłącznik świateł głównych.
    Świeci ci się stale kontrolka drogowych świateł?

  • Hej,

    kontrolka swiatek drogowych nie swieci sie na stale. Dopiero jak wlacze drogowe Jakby sie ta przeslona przyciela na stale. Nawet nie wiedzialem ze taka tam jest. Jakos mozna sie do niej dostac aby zobaczyc ?

  • Bym jeszcze sprawdził jedną rzecz.
    Do tego są potrzebne 2 osoby. Jedna załącza światła a druga co patrzy czy przesłona sie rusza . Kontrola musi być na obu lampach.
    Szczerze takie rzeczy bym zostawił specjaliście. Takie "zobaczeni" wiąże się z rozbiórką lampy i precyzyjnym postępowaniem a potem użycie odpowiedniego kleju/silikonu aby pokleić szkło , szybkę. Każdy ślad po palcach wiąże sie z dużo gorszym rozproszeniem światła przez co spada widoczność a zarazem i bezpieczeństwo twoje.
    Są firmy co regenerują reflektory i napewno znają rózne triki na to.