Witaj na forum Fabia Club Polska

Centralny zamek z kluczyka - nie zamyka drzwi kierowcy

Temat utworzony · 4 Posty · 1058 Wyświetlenia
  • Witam, mam taki problem.
    Centralny zamek sterowany z pilota (kluczyka) nie zamyka / nie otwiera drzwi kierowcy. Wszystkie drzwi się zamykają / otwierają a drzwi od kierowcy „milczą”. W przypadku zastosowania kluczyka nie ma problemu – otwierając czy zamykając przy jego pomocy wszystkie drzwi się zamykają czy otwierają.
    Powyższa sytuacja zbiegła się z metalicznymi stykami w lewych drzwiach kierowcy. Podejrzewam, że coś się tam po prostu urwało – jednak nie znam się na tym na tyle dobrze, żeby to ogarnąć.
    Wczoraj ściągnąłem tapicerkę ale wszystko tam jest zabudowane blachą i zanitowane, nie ma żadnego dostępu – tak mi się przynajmniej wydaje – jak już wcześniej pisałem nie bardzo się na tym znam.
    Proszę o pomoc czy moja diagnoza jest dobra – urwanie jakiegoś łącznika w drzwiach i jak się do tego dostać.
    P.S.
    Dodatkowo po złożeniu nie otwierają mi się drzwi od środka ☹ ale może tam coś się w środku poblokowało.

  • Cześć.

    Są jakieś błędy na komputerze?

    Sprawdź taką opcję. Zdejmij tapicerkę i otwieraj / zamykaj drzwi. Napisz co bedzie.
    W jakim stanie jest wiązka elektryczna?

  • Nie ma żadnych błędów na komputerze ...

    Zdjąłem tapicerkę - otwierałem, zamykałem - nic się nie zmieniło ... wiązka jest w bardzo dobrym stanie ...

    Zastanawia mnie zbieżność stuków w drzwiach kierowcy i jednoczesna awaria zamka - jakby coś się tam urwało - ale drzwi są zanitowane i nie wiem jak się do tego zabrać. A nawet jak się zabiorę to pytanie czy to złożę potem sam 🙂 <!-- s:) -->

  • Musisz roznitować drzwi = rozwiercić nity a po skończonej pracy przynitować drzwi.