Witaj na forum Fabia Club Polska

[F2] Inne radio zamiast Dance ?

Temat utworzony · 6 Posty · 3529 Wyświetlenia
  • Witam. Troszkę denerwuje mnie powoli oryginalne radio Dance w mojej Fabii. Chciałbym je wymienić na coś innego. Zastanawiałem się nad Swingiem z autka poliftingowego. Mam licznik na którym obecnie wyświetlają mi się komunikaty radia. Czy po włożeniu Swinga wszystko będzie Plug&play, czy jednak będzie potrzebne jakieś kodowanie ? Aaa i czy Swing będzie też wyświetlał komunikaty na liczniku ? Moje autko to przedlift. Pozdrawiam

  • Cześć.

    Z taką zamianą musisz uważać i mieć na uwadze to że szybkość szyny CAN nie była taka sama w F2 i F2FL. W F2 była 1.6 a w F2FL była 2.0.
    Polecałbym Ci Columbusa / rcd510 ale nie wiem jakie one mają szybkości . Wiem że columbus chodzi w f2fl 🙂 <!-- s:) -->

    Nowe radio musisz zakodować
    Każde ori radio od Skody będzie ci pokazywało komunikaty, zakładając że to będzie zakodowane.

    Napisz inne typ radii które cię interesują może któreś będzie pasowało bez wielkich nakładów finansowych.

  • Zamianka miała służyć 2 rzeczom:

    1. Radio dość słabo ściąga poza obszarem zabudowanym (niekiedy zdarza się że nie mam czego słuchać) - stąd w sumie nie jestem pewien czy winne jest radio (końcówka mocy) czy też antena
    2. nie posiada obsługi MP3
    3. ma brzydką, poziomą kreskę zabierającą ileś pixelów 🙂 <!-- s:) -->

    Stąd myślałem o Swingu. Columbusa nie chcę, ponieważ nie chcę wydawać 1000+ na radio. Swinga można kupić za około 200 zł.

    1. Zwykle siada wzmacniacz w stopce anteny i stopka anteny do wymiany.

    Możesz się rozejrzeć za czymś takim: http://manual.skoda-auto.com/260/cs-CZ/Model/Fabia_54/05-2008/pl#<!-- m -->
    jak cruise bo te swingi są do po liftowej wersji więc nie mam pewności czy będą poprawnie u Ciebie działał

  • Stopka anteny jest wymienna (sama) ? Mógłbym prosić o nr części ??

  • Stopka podobno jest wymienna , ale ja widziałem cale anteny 🙂 <!-- s:) -->
    Jak chcesz to mam samą stopkę na sprzedaż. Ona jest używana i sprawna. Jak chcesz to się dogadamy ale to już na PW (prywatne wiadomości).
    Numeru części nie pamiętam. Musiałbym poszukać go .