Witaj na forum Fabia Club Polska

Problem z pasami bezpieczeństwa

Temat utworzony · 6 Posty · 2251 Wyświetlenia
  • Witam, mam problem z pasami bezpieczeństwa przednimi - nie zwijają się. Głównie problem narasta gdy jest wilgotno w aucie. NIe umiem poradzić sobie z tym, czy trzeba wymienić pasy czy poprostu jakoś naprawić ?
    Auto nigdy nie miało kolizji, jestem pierwszym właścicielem. auto ma 122tys km przebiegu głównie w mieście. Jest to fabia 1 gen 1,4 16V 2004r.

  • "Zwijacze" wyrobione. Zużyly się od wieku auta i ilości zapięć 😉 <!-- s;) -->

    Najlepiej kupic ori pasy używane po jak najmniejszym przebiegu i wymienić.

  • Pasów nie kupuje się używanych. Nigdy nie wiesz co kupujesz . Sporo sprzedawców kłamie aby tylko sprzedać swoją rzecz. A na próby podczas wyjątkowych sytuacji nie ma czasu ani zdrowia. To po prostu musi być dobre i sprawne 🙂 <!-- s:) -->

  • A czemu nie? Ile pasów wymieniłeś w swoim życiu?

    Pasy mogą mieć wystrzelone napinacze ale takich po prostu się nie kupuje.

  • Na pytanie czemu odpowiedź jest w moim poście wyżej. Poczytaj sobie dokładnie i ze zrozumieniem.
    Ile pasów wymieniłem jest nie istotne. Istotne jest bezpieczeństwo. Istotne jest to aby z wypadku wyjść bez najmniejszych obrażeń. Jak nie chcesz dbać o bezpieczeństwo swoje i swoich podróżujących to otwarcie im to powiedz. Podejrzewam że znajdą się osoby co z Tobą do auta nie wsiądą.
    Nowe i oryginalne pasy gwarantują poprawne działanie w sytuacjach wypadkowych. Poza tym w wielu instrukcjach obsługi pisze że po 10 czy 15 latach użytkowania pasy i airbagi należy wymienić bez względu na stan ich.

    [size=150][b]Koniec offtopicu ! [/b][/size]

  • Oczywiście, ja w swoim Audi A4 B8 z 2008 jestem umówiony w ASO u Krotoskiego na wymianę kompletu airbagow i pasów na nowe, łącznie z kurtynami.

    Tobie Tomku tez to polecam - po 10 latach zmiana poduszek, również tych w sypialni 🙂 <!-- s:) -->

    KONIEC OT 😄