Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Nagły problem z odpalaniem auta 1.2 htp 64km

Temat utworzony · 3 Posty · 1119 Wyświetlenia
  • Witam. Dziś rano odpaliłem moją fabię normalnie stndardowo bez jakiegokolwiek problemu. Przejechałem 3km do miasta, zaparkowałem auto, zgasiłem je i po maksymalnie pięciu minutach wróciłem. Wsiadam, odpalam a tu nic. Zero jakiejkolwiek reakcji na przekręcanie kluczykiem. Na kable nie dało rady odpalić. Na początku w ogóle się nie iskrzyło z biegunu ale po ok 5 minutach ładowania z drugiego auta była już iskra, natomiast auto nie odpaliło. Przez pewien moment po włączeniu zapłonu działał nawiew, radio itd. Po kolejnych próbach odpalenia auta ani radio, ani nawiew lub choćby jakiekolwiek kontroli się nie zapalają. Po próbie odpalenia gasną wszystkie zegary, zerują się i pojawiają liczby dopiero po dłuższej chwili.

    Akumulator do wymiany? Ostatnio wymieniłem już alternator.

  • Cześć.

    akumulator do wymiany. Można jeszcze spróbować wyczyścić dokładnie klemy oraz zaciski aku papierem ściernym.
    Do tego silnie polecane jest kontrola ładowania i alternatora.

  • Akumulator kupiłem dziś nowy - 50Ah. Wszystko gra, fabia odpala dosłownie na dotyk. Natomiast alternator ostatnio mi się popsuł i według mechanika nie opłacało się naprawiać, ponieważ koszt regeneracji przewyższył koszt zakupu nowego alternatora. Zdecydowałem się na używany za 100zł i działa...na razie 😄 <!-- s:D -->