Witaj na forum Fabia Club Polska

Światła LED w halogenach ze strony prawnej (FABIA 1)

Temat utworzony · 2 Posty · 4022 Wyświetlenia
  • Witam, szukam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie odnośnie świateł LED (mijania) w miejscu świateł przeciwmgłowych (FABIA 1 2005 combi). Forum przejrzałem kilka razy i nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Czy jest to legalne ? Ale proszę o odpowiedź osoby, które na 100% miały styczność z policją bądź badaniem technicznym pojazdu. I jak to ma się w stosunku oświetlenia samochodu z tyłu przed 2009 rokiem i po 2009 roku, bo na forum ktoś poruszył temat, że przed 2009 rokiem auto musi posiadać oświetlenie z tyłu. Na czeskich stronach jest bardzo dużo gotowych, fajnie wyglądających w rzeczywistości zestawów montażowych, tylko pytanie: co z prawem ?
    PS. stare Renault Clio na przykład ma to w wyjściowym wyposażeniu, właśnie jako światła mijania w miejscu przeciwmgłowych.
    Tak więc: 2 pytania:

    1. czy legalne ?
    2. co z oświetleniem z tyłu ?
      Myślę, że wielu osobom to pomoże, a ze swojej strony zapewniam, że na weekendzie podjadę na 2/3 stacje diagnostyczne i policję aby wyciągnąć pewne info 🙂 <!-- s:) -->
  • Światła mijania mają być tam gdzie są ...

    Jak chodzi o światła do jazdy dziennej bo zakładam ze o to pytasz, to oczywiście są legalne pod warunkiem że posiadają odpowiednią homologację DRL oraz oznaczenie E + cyfra.

    oczywiście podłączenie na zasadzie montażu żarówek led w normalnych halogenach to proszenie się o mandat ( w ostateczności jak się uprze i poprosi o zapalenie halogenow może ci zabrać dowód plus wysłać na przegląd na stacje kontroli...

    A co do świateł z tyłu dla starszych samochodów czyli z przed zmiany możesz mieć światła z tyłu, mówisz że były podłączane w/g starych przepisów lub nie spełniając aktualne normy. W obu przypadkach samochód spełnia normy prawne. W skrócie światła z tyłu mogą siew starszych samochodach świecić ale nie muszą.

    Wysłane przy użyciu Tapatalka