Witaj na forum Fabia Club Polska

Problem z otwarciem bagażnika

Temat utworzony · 14 Posty · 6155 Wyświetlenia
  • Witam
    Po krótce :
    Mój tata ma Fabie 1 kombi z 2007 i ostatnim czasem zaczęła blokować się tylna klapa... tj. po otwarciu auta nie da się jej otworzyć ..... dopóki nie otworzy się tylnych drzwi, wtedy klapę da się otworzyć (wystarczy tylko trochę otworzyć).
    Śmiejąc się poniekąd z usterki niestety w moim przypadku tydzień pózniej pojawiło się to samo:
    Ja mam Fabie 1 hatchback z 2006 i mam dokładnie to samo... sprawdzałem wiązkę co dochodzi do klapy i nie ma żadnych przetarć.
    Czy to jakiś wirus 😉 <!-- s;) --> ?

  • Było coś robione z kodowaniem?
    Czy drzwi kierowcy tak samo "uwalniają" klapę ?

    tapatalk

  • Z kodowaniem nie było nic robione... jedyne co to ustawiane szyby bo po odłączeniu aku nie chciały się opuszczać.

    A dzisiaj specjalnie sprawdzałem bagażnik tylko odblokowują tylnie drzwi, z przodu drzwi kierowcy jak i pasażera nie odblokowują klapy

  • Miałeś wymieniany lub naprawiany zamek w drzwiach ?

    Podłączył bym kompa i w odpowiednich blokach mierzonych komfortu / centralnej elektryki sprawdził bym działanie wszystkich krańcowek .
    Jeśli Twoja wersja wyposażenia to Comfort to w tylnym zamku w klapie są ( powinny byc) dwie krancowki. Tak było u mnie.

    Od diagnostyki trzeba zacząć.

    tapatalk

  • Widać było iż poprzedni właściciel coś robił przy drzwiach kierowcy bo jest wycięty fragment blachy i zaklejony taśmą izolacyjną 😕
    Tak pozatym nic nie widać... Pózniej sprawdzę komputer.
    BTW. sorry za mały oft
    Problem ten ujawnił się w tym samym momencie od kiedy auto zaczęło się samo zamykać. Mierzyłem dzisiaj dokładnie 30sek od momentu otwarcia auta - samo się zamyka.
    Jak kupiłem auto to do momentu awarii sterownika podnośnika szyb nie było takiego problemu jak zblokowany bagażnik jak i zamykanie drzwi...

    Czy takie problemy mogły się ujawnić po odłączeniu akumulatora? bo wydaje mi się że to raczej problem softwarowy niż mechaniczny

  • To jest normalne zachowanie że po 30 s. auto się zamyka.

    A może teraz, po tej akcji z aku wszystko wróciło do normy ? 😉 <!-- s;) -->

    tapatalk

  • Niestety po akcji z aku takie problemy się pojawiły 😉 <!-- s;) --> a może to tylko zbieg okoliczności
    ale podejrzewam że zamieszanie z bagażnikiem ma początek w drzwiach kierowcy a dokładniej krańcówka zamka prawdopodobnie ona coś wariuje że auto się zamyka po 30sek nawet przy otwartych drzwiach kierowcy i może sterownik wykrywa "nieotwarte" drzwi przez co bagażnik się nie odblokowuje.
    Muszę w wolnej chwili podłączyc vag'a i obadać temat

  • [quote="dzikk"] auto się zamyka po 30sek nawet przy otwartych drzwiach kierowcy i może sterownik wykrywa "nieotwarte" drzwi[/quote]

    I tu masz odpowiedź.

    Masz na pilocie przycisk do otwierania klapy ? Otwiera ?

    tapatalk

  • na pilocie tylko dwa przyciski : zamknij, otwórz auto

    Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

  • [quote="dzikk"]Witam
    Po krótce :
    Mój tata ma Fabie 1 kombi z 2007 i ostatnim czasem zaczęła blokować się tylna klapa... tj. po otwarciu auta nie da się jej otworzyć ..... dopóki nie otworzy się tylnych drzwi, wtedy klapę da się otworzyć (wystarczy tylko trochę otworzyć).
    Śmiejąc się poniekąd z usterki niestety w moim przypadku tydzień pózniej pojawiło się to samo:
    Ja mam Fabie 1 hatchback z 2006 i mam dokładnie to samo... sprawdzałem wiązkę co dochodzi do klapy i nie ma żadnych przetarć.
    Czy to jakiś wirus 😉 <!-- s;) --> ?[/quote]
    Mam to samo. Czasem otwiera się po otwarciu przednich drzwi pasażera a czasem dopiero po otwarciu drzwi tylnych. Słyszałem wersję że to wina czujnika zamknięcia drzwi kierowcy i pasażera

    Wysłane z mojego Lenovo K10a40 przy użyciu Tapatalka

  • Wymienilem krancowki w dwóch Fabiach i bagaznik jak i piszczek wlaczonych swiateł i wszystko inne co reagowało na ową krancowke w zamku od strony kierowcy dziala 🙂 <!-- s:) -->

    Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

  • Mam ten sam problem. Fabia combi 2007r. U mnie byl wymieniany juz ktorys sterownik/modul. I zeby otworyc bagaznik pierw musze otworzyc tylne drzwi. Da sie jakos to naprawic? I co zrobic jak nie piszczy mi ten piszczek wlaczonych swietel?

  • nie pierwsza to fabia w moim warsztacie z takimi objawami.
    po pierwsze komputer w łapę z vcds'em i sprawdzamy bloki pomiarowe sterowników 35 (cntral locking) lub 46 (komfort) zależnie od wyposażenia
    wyjdzie nam zaraz które drzwi widzimy w pełni podłączone, a które nie.
    90% przypadków to przerwane przewody w przepuście drzwi kierowcy czy innych drzwiach
    ostatni trafiłem na pęknięte przewody w przepuście do bagażnika (wariowała wycieraczka i zamek)

  • No mam uszkodzony czujnik otwarcia drzwi kierowcy, ale np jak otwieram z pilota auto to wszystkie drzwi sie otwieraja a baznika nie moge ...