Witaj na forum Fabia Club Polska

1.2 czy jest pompa wody ?

Temat utworzony · 5 Posty · 3579 Wyświetlenia
  • Witam , mam pytanie , czy w silniku 1.2 12v 64 AZQ km jest pompa wody ? Rok temu przy zakupie auta wymieniłem kompletny rozrząd i spytałem mechanika o pompę wody i powiedział mi że w tym modelu nie ma pompy wody. Ostatnio zauważyłem że ubywa mi płyn chłodniczy , pojechałem do mechanika aby sprawdzić czy nie ma wycieku , wszystko sprawdzone i czysto , nic nie cieknie. Po tym wydarzeniu przypomniało mi się , że koledze w innym siniku jak ubywał płyn chłodniczy , winowajcą była pompa wody i tak teraz siedzę i szukam rozwiązania. Proszę o pomoc

  • Pompę znalazłem nawet nową http://allegro.pl/dolz-pompa-wody-vw-fox-polo-1-2-12v-54-70-km-2001-i5756903157.html<!-- m --> , ogólnie to wymieniał ktoś ? skomplikowana robota ? bo planuje wymienić pompe + płyn chłodniczy.

  • Generalnie nie jest skomplikowana wymiana 🙂 <!-- s:) -->

    Ja raczej w zamienniki bym sie nie bawił . Zamienniki są różnie robione a jakość jest mocno różna. Mówię tu o markowych pompkach. Wolałbym dodać troskę kasy i kupić ori pompkę.

    Płyn sobie kup jako koncentrat np. G13 i rozrób w takiej proporcji 5/7 koncentratu + 2/7 wody destylowanej. to jest do około -52*C. Tak wyjeżdżają auta z fabryki. Na etykiecie z koncentratu pisze jakie proporcje i do jakiej temperatury.

  • [quote="TOMUŚ"]Generalnie nie jest skomplikowana wymiana 🙂 <!-- s:) -->

    Ja raczej w zamienniki bym sie nie bawił . Zamienniki są różnie robione a jakość jest mocno różna. Mówię tu o markowych pompkach. Wolałbym dodać troskę kasy i kupić ori pompkę.[/quote]

    Generalnie link podałem jako przykład , dzwoniłem do ASO to powiedzieli , jeśli zwrócę starą pompę to kosz 200 coś złotych , jeśli nie to 300 , a sam nie wymontuje pompy , a oddać auto do mechanika aby wyjął pompę i wysłać ją do serwisu i czekać na nową temat bez sensu, a rozrząd firmy SWAG rok temu dałem 500 zł