Witaj na forum Fabia Club Polska

Oświetlenie bagażnika Fabia II combi

Temat utworzony · 4 Posty · 1660 Wyświetlenia
  • Witam.
    Mam problem z sygnalizacją otwarcia klapy i oświetleniem bagażnika. Po otwarciu nie świeci lampka w bagażniku i kontrolka na desce rozdzielczej, gdy w tym czasie na kluczyku pilocie nacisnę przycisk otwarcia obie zapalają się, po zamknięciu i ponownym otwarciu klapy sytuacja się powtarza brak światła - przycisk na pilocie - jest światło. Podobny problem przerabiałem około 2 lata temu, lecz wtedy oświetlenie znikło na dobre, pomogła wymiana zamka klapy gdyż tam jest krańcówka odpowiadająca za oświetlenie. W tym miejscu nasuwają mi się następujące pytania: Czyżby ponownie wystąpił u mnie ten sam problem? Czy mam przyjąć że zamek klapy bagażnika będę wymieniał średnio co 2-3 lata? A może problem jest głębszy i jego przyczyna tkwi gdzie indziej? Może są jakieś sposoby przerobienia wadliwej części na bezawaryjną? Pomóżcie proszę koledzy bo brakuje mi koncepcji a wydawanie w ASO 125 PLN co 2-3 lata na nowy zamek nie uśmiecha mi się? Pozdrawiam.

  • Cześć.
    Moim zdaniem może to być problem systemowy czyli pozostaje wjazd na komputer.
    Zamek masz ori czy jakiś zamiennik?
    Można jeszcze takie coś zrobić. Od środka przy zamkniętej klapie odłączyć wtyczkę od krańcówki i zmostkować krańcówkę we wtyczce i zobaczyć czy kontrolka sie zapali 🙂 <!-- s:) --> .

  • Założony zamek to oryginał z ASO i tu moje zdziwienie, że nowy wytrzymuje niecałe dwa lata. Auto ma 6 lat, niewielki przebieg a już drugi zamek skapitulował, trochę to dziwne, więc albo ta część jest wadliwa konstrukcyjnie albo u mnie w aucie coś straszy.

  • mi się wydaje że coś masz w aucie zepsute , ze te zamki padają tak szybko 😞 <!-- s:( -->