Witaj na forum Fabia Club Polska

[F2 FL] Przeszczep belki z VW Polo

Temat utworzony · 5 Posty · 5901 Wyświetlenia
  • Panowie, pytanko mam jak poniżej. Może ktoś ten temat ćwiczył i może będzie w stanie podpowiedzieć.

    Chcę w Fabii 2 (2011 rok 1.2 CBZA) przełożyć belkę. Mogę kupić kompletną od Polo z 2014 roku z silnikiem CBZB. Chodzi oczywiście docelowo o zamianę bębnów na tarcze. Moja fabryczna bela niestety nie ma uszu do przykręcenia zacisków hamulcowych więc jedyny sposób to przeszczep całej belki.

    Ktoś z Was jest zorientowany czy belki w Fabii 2 i Polo 6R są tożsame? Z tego co patrzyłem wszystko powinno być niby OK, ale nie chciałbym wywalić pieniędzy w błoto.

  • A masz możliwość porównać nr części ? Ten z belki w polo z katalogowym skody ? Cyfry powinny się zgadzać.

    U nas za 2 m-ce bedzie salon skody obok vw więc takie porównanie będzie można zrobić w miare szybko.

    tapatalk

  • [quote="kapi"]A masz możliwość porównać nr części ? Ten z belki w polo z katalogowym skody ? Cyfry powinny się zgadzać. [/quote]
    [b]kapi[/b], gdyby tak się dało to bym tak zrobił 🙂 <!-- s:) --> Tymczasem jest zasadnicza trudność, mianowicie taka, że na belce nigdzie nie widziałem wybitego numeru części. Jak auto jest nowe to widziałem że numer jest w postaci takiej naklejki, ale wiadomo że długo to nie wytrzyma.

    Przeglądam sobie na etka.cc i widzę, że w Fabii powinienem mieć fabrycznie założoną belkę o numerze [b]6Q0500051AS[/b] (bębny - belka bez wąsów do mocowania zacisków). Jeśli dobrze patrzę to w VW Polo 6R z motorem 1.2 TSI powinna być natomiast belka o numerze [b]6R0500051[/b]. To tyle w teorii. Jak jest w praktyce - ciężko powiedzieć. Poprosiłem sprzedawcę o zmierzenie kilku rzeczy w tej belce, którą ma na zbyciu. Jak na moje oko to wszystko powinno pasować, ale... jak wspomniałem... wolałbym mieć większą pewność 🙂

  • Etka.cc to katalog on-line?
    Patrzyles na "carprog2" z rosyjskiej strony ?

    tapatalk

  • Tak, etka.cc to taki katalog online. Ale znalazłem jeszcze jeden, chyba bardziej wiarygodny (http://pl.realoem.me/Volkswagen/RDW/PO/2014/747/R/5/500/500020<!-- m -->).

    Natomiast tutaj znalazłem link do czeskiego sklepu, gdzie są m.in. belki:

    [url]http://www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/autodily/?search_nazev=6Q0500051&search.x=0&search.y=0[/url].

    Gotowa do montażu, uzbrojona nowa beleczka 288 Euro, ale jest "nedostupna" 😉 Przy czym z Czech to pewnie trzeba by doliczyć kilkadziesiąt Euro kosztów wysyłki, bo trochę to waży 🙂

    Tak czy inaczej wydawać się chyba może, że rzeczywiście w Fabii i Polo (oraz zapewne w Ibizie) stosowane są te same komponenty zawieszenia. Zakładając ten temat byłem przekonany, że ktoś tego typu zabieg zapewne już przećwiczył 🙂