Witaj na forum Fabia Club Polska

Philips Daylight 9 gasną po kilkunastu sekundach

Temat utworzony · 5 Posty · 5192 Wyświetlenia
  • Witam.
    Właśnie zamontowałem światła do jazdy w dzień Philips Daylight 9. Problem mam tego typu że po zgaszeniu silnika światła gasną dopiero po kilkunastu sekundach. Trochę to irytujące szczególnie w nocy kiedy gaszę światła drogowe to wtedy zapalają się na chwilę świtała dzienne. Miał ktoś taki problem?

  • To pewnie jest zależne od tego do czego się wpoiłeś plusem, a gasną po wyjęciu kluczyka czy po przekręceniu kluczyka?

  • Plus jest bezpośrednio z aku. "Koleś" z fabiaclub.pl radzi mi podłączyć plus pod włącznik świateł.

  • skoro plus idzie z aku to sterownik świateł jest tak zaprogramowany by wyłączał się jakiś czas po wył samochodu. Ja u siebie podpiołem plusa pod czujnik biegu wstecznego i działa tak jak piwonio.

    Można pod wył świateł, można pod stacyjkę/radio, albo najlepiej znaleźć plusa po stacyjce w komorze silnika.
    Cytat z instrukcji:
    "Nigdy nie należy podłączać modułów LED DayLight 9
    bezpośrednio do akumulatora. W ten sposób można
    doprowadzić do trwałego uszkodzenia diod LED oraz
    unieważnienia gwarancji udzielonej przez Philips."

    "Światła do jazdy dziennej LED DayLight 9 włączają
    się losowo przy wyłączonym silniku. Być może
    moduł sterujący Philips wykrywa zewnętrzne zakłócenia
    elektroniczne, takie jak sygnał alternatora, które mogą
    włączać światła.
    Aby rozwiązać ten problem, zgodnie z prawem dopuszcza się
    podłączenie przewodu czerwonego do wyprowadzenia 12V
    KL15 lub do bieguna pomocniczego ACC (+) w skrzynce
    z bezpiecznikami f samochodu."

    Dali schemat z którego wynika żeby podłączyć plusa do aku dopiero dalej napisali żeby go podłączyć do wyprowadzenia 12V - do kitu z takim schematem 😛 <!-- s:P -->

  • Dzięki za pomoc Mirvash 😉 <!-- s;) -->
    Jutro poszukam innego plusa.