Witaj na forum Fabia Club Polska

Warkot z silnika

Temat utworzony · 7 Posty · 4364 Wyświetlenia
  • Witam

    Mam taki problem. Po nabiciu klimatyzacji pojawił się nowy dźwięk w silniku. Jak uruchomię klimatyzację, to kilka sekund od wciśnięcia AC (około 5-10) pojawia się dźwięk kojarzący się z warkotem, rozkręcającą się wiertarką. Zmienia się on wraz z obrotami silnika. Wydaje mi się, że dźwięk jest słyszalny także bez pracującej klimatyzacji, ale bardzo cicho. Zastanawiam się co to może być. Auto z 2011 roku, przebieg na dziś 78tyś. Silnik 1,4 MPI 16V.

  • Prawdopodobnie masz malo środka smarujacego dodanego przy serwisie Klimy. Walcz, bo sprężarka trochę kosztuje...

  • Albo dali za mało czynnika, albo oleju brakuje w układzie, albo dali jakiś syf (słyszałem, że nierzadko zdarza się, że pseudo warsztaty zajmujące się "obsługą układów" klimatyzacji) nabijają klientom przepracowany środek R134a lub olej. Z klimatyzacją nie ma żartów. Tego typu historie mogą bardzo boleśnie dotknąć Twoją kieszeń.

  • No i problem się rozwiązał.
    Okazało się, że to sprzęgło kompresora klimatyzacji (gumki + tarczka). Wymienione i na razie cicho sza.

  • To chyba wariant dosyć optymistyczny 🙂 <!-- s:) --> Drogo Cię skasowali za wymianę i części?

  • W sumie to całość wyszła 475 zł. W tym było

    • przegląd klimatyzacji (okazało się że mało czynnika było):
    • wymiana gumek i tarczki sprzęgła kompresora klimatyzacji
    • wymiana rolki dociskowej paska wieloklinowego
    • wymiana paska wieloklinowego
      Te 2 ostatnie rzeczy to tak z rozpędu żeby nie wracać do tematu bo przebieg 80 tyś.
  • To wydaje się, że to dobra cena 🙂 <!-- s:) -->