Witaj na forum Fabia Club Polska

(F2) Zmiana koł z 14 na 16

Temat utworzony · 10 Posty · 10125 Wyświetlenia
  • Witam kolegów, jak w tytule chcialbym zamienic kola z 14 cali na 16. Przeszukalem troche google i w zasadzie napotkalem na bardzo rozne opinie. Chciclabym sie od was dowiedziec jaki rozmiar kola wchodzi do f2. Czy kolo o rozmiarze 205/45/16 5x100 6.5j et43 bedzie pasowalo ( to chyba seryjny rozmiar) ? Z gory dzieki za odpowiedzi i zycze milego dnia 😉 <!-- s;) -->

  • Co za koło planujesz?
    Org VW?
    Powinno podejść Plug&Play 🙂 <!-- s:) -->

  • Tak planuje zakup ori koł skodowskich. Myslalem nad 16 w wyzej wymienionym rozmiarze plus pomalowanie ich na czarno. Myslicie koledzy ze bedzie obcieralo to koło bez obnizania zawieszenia czy powinno wszystko ladnie wspolgrac ?
    No i w zasadzie moze polecilibyscie jakis wzor tych felg. Skoda to fabia drugiej gen w kombi kolor srebrny. Sporo czarnych elementow jest jak lusterka klamki listwy. Dodatkowo mam chec pomalowac ten grill na czarno. Z gory dzieki za odpowiedzi

  • Cześć.
    Ten rozmiar co podałeś 205/45R16 jest dobry i pasuje do F2 . Nie trzeba nic robić , żadne obniżanie i inne cudactwa.
    W tym rozmiarze możesz mieć:

    • Elba -> 5J0 071 494A
    • Bear -> CCH 700 002
    • Atria -> CCH 700 006
    • Comet -> 5J0 071 494

    Skoda przewidziała nawet 17" alufegi.

    Dla mnie malowanie na czarno felg to jest szpecenie wyglądu auta i felgi. Alufelga ładnie spolerowana jest ładniejsza niż czarna. Takie jest moje zdanie 🙂 <!-- s:) -->

  • Co do felg to przyznam że to będą moje pierwsze felgi w czarnym kolorze, kiedyś musi być ten pierwszy raz. Co do czarnego koloru to wybrałem taki ponieważ auto ma dużo wstawek koloru czarnego wiec myślę że dodatkowo czarna felga na srebrnym lakierze auta będzie ładnie pasować.
    Mam tylko kilka małych dylemacików na które mam nadzieje pomożecie mi znaleźć odpowiedz.
    Z racji że auto nie jeździ jedynie po mieście i często zdarzają mu się trasy czy felga 16 cali na seryjnym zawieszeniu to nie będzie katorga ? Czy nie lepiej jednak zrezygnować z tego jednego cala dla wyglądu na rzecz 15" i komfortu ?
    Jeśli chodzi o kwestie spalania jest to nie ważny aspekt z racji że auto będzie jeździło na gazie wiec spalanie będzie można określić jako ,,śmieszne,, 🙂 <!-- s:) -->
    I jak to wyglada z tą szerokością opony ? Ja wiem że nigdy nie jest za szeroko ale 205 w małym skodzianie to już sporo 😉 Nie lepsze będzie 195 ?

    Ogólnie to dzięki chłopaki za pomoc, bo niestety wiedze na temat skody mam niewielką, z racji że tym głównym autem jest Volvo.

    Jeśli chodzi o te 4 modele felg które podesłał kolega wyżej to najlepsze wydają mi się dwa modele ostatnie, z naciskiem na model Comet 😉

    [color=#FF0000]Nie piszemy postów w tak krótkim odstępie czasu.[/color] . [color=#008040]Post edytowany przez Tomuś[/color]

  • Dla mnie czarna alufelga i czarna opona = z wyglądu jakby auto jeździło bez kół i wisiało w powietrzu 🙂 <!-- s:) -->
    Jeśli chcesz dać opony 195 to już felga 15" na opony 205 są tylko 16"
    Podobno komfort się kończy gdy masz felgi większe jak 16".
    Co do zawieszenia to bym je tak zostawił jak jest.

  • To dobrze że nie trzeba w zawieszeniu grzebać. A co do 16 to powiem ci że można mieć 16" w Bmw E60 i można mieć w Skodzie Fabi, a efekt całkiem różny. Ale skoro mówisz ze jeszcze lipy nie ma to chyba mnie namówiłeś 😉 Bo nie chciałbym też takiej sytuacji że jadąc trasę wypadają plomby z zębów. Przyznam także, że głównie chodzi mi tu o walory estetyczne, ale też zachować ten komfort przynajmniej w granicach rozsądku 😉 <!-- s;) -->
    A na temat przedniej atrapy pomalowanej na czarno jakie macie zdanie ? Auto nie ma srebrnych wstawek jak np. listwy. Nie lepiej dopasować juz do charakterystyki kolorycznej (srebrny z czernią) i grill ?

  • Witam. Mam pytanko czy te 205 nie będą obcieraly przy skrecaniu? Sam szukam jakiś ładnych i najlepiej oryginalnych felg do mojej skody i sporo osób mówiło mi ze 195 to max I ze 15" (i Traz sam juz nie wiem 😞 <!-- s:( --> ). I czy 1.4 85km da rade z tak dużymi felgami (Chodzi mi o przyspieszenie ) 😛
    z góry dzięki za odp. 🙂

  • Cześć 🙂 <!-- s:) -->
    Elby będą Ci pasowały 🙂 .

  • Dzięki wielkie 🙂 <!-- s:) -->