Witaj na forum Fabia Club Polska

Zawór N75 Fabia II combi 1.9 tdi 2008r

Temat utworzony · 5 Posty · 2717 Wyświetlenia
  • Witam
    To jest mój pierwszy post na forum 🙂 <!-- s:) --> mam problem nie mogę zlokalizować zaworu n75 , chcę go zakupić i wymienić we własnym zakresie ale zależy mi żeby sie upewnić wcześniej jak wygląda bo raczej nie będę mógł go oddać , z góry dziękuję za pomoc

  • [quote="robinchu"]Witam
    To jest mój pierwszy post na forum 🙂 <!-- s:) --> mam problem nie mogę zlokalizować zaworu n75 , chcę go zakupić i wymienić we własnym zakresie ale zależy mi żeby sie upewnić wcześniej jak wygląda bo raczej nie będę mógł go oddać , z góry dziękuję za pomoc[/quote]

    A skąd wiesz że N75 jest do wymiany ?

    Co się dzieje ?

  • Spadek mocy przy prędkości około 110 -120 , tj 2300 obr/minutę , z resztą brałem go na komputer i wykazał że problem z n 75
    auto ma przejechane 218000 na liczniku , z komputera 280000

  • Spróbuje podmienic z N18 - ten z czarną główką.
    Generalnie one nie są zamienne ale sprawdzić możesz, czy czasem gruszka turbiny nie jest uszkodzona - zobacz mój wątek.

    Jak masz AXR - to zawory są w 1 obudowie na lewym mcphersonie.
    Dla ATD - przy prawym mcphersonie, na grodzi są 2 elementy z wezykami - z białą czapką jest N75.

  • Jeżeli chodzi o oznaczenie silnika to jest BLS faktycznie na lewym macperson`ie jest czarne pudełko z wężykami , myślałem że to jakiś moduł , po pracy sprawdzę 🙂 <!-- s:) -->