Witaj na forum Fabia Club Polska

Przycisk otwierania szyby elektrycznej Skoda Fabia I

Temat utworzony · 5 Posty · 5551 Wyświetlenia
  • Witam! Dzisiaj za mocno przycisnął przycisk otwierania szyby przedniej przy miejscu kierowcy. Wypadł i teraz moje pytanie jak wlozyc go spowrotem na miejsce? Trzeba zdjac ten plastik przy drzwiach? Jak tak to jak to zrobic? I jeszcze z miejsca kierowcy mozna otworzyc szybe pasazera ale w drugą strone juz nie chce dzialac. Jaka moze byc tego przyczyna?

  • Wyciągnij przycisk na wierzch i sprawdź czy styki są całe i czy nie pękł jakiś element plastikowy.Zarzuć jakieś zdjęcie, bo wszystko zależy jak głeboko wpadł.

  • Nie do konca rozumiem jak bardzo ci sie to rozpadło, ale...
    po stronie kierowcy masz cos takiego:
    http://www.skodaczesci.pl/oferta/czesc.php?id=2178<!-- m -->

    Trzeba podwadzic i wyciagnac plastik w ktorym znajduje sie przelącznik. Od zewnatrz sa chyba dwa zaczepy trzeba podwadzic i powinny wyskoczyc. Od strony drzwi jest jeden zaczep, ale taki wredny , ktory niestety za każdym razem mi pęka (a rozbierałem juz trzy uchwyty).

    Dalej juz bedzie banalnie prosto, wypiąc wtyczke, wykręcić trzy śrubki i wyciągnąc przełącznik. A co dalej to zobaczysz...

    Ja ostatnio kupiłem tani zamiennik za ok 35a zł z przesyłka i dziala (co prawda ma czerwone podswietlenie guziczków, a nie zielone jak to w fabiach)
    We Wro w sklepie powiedzieli mi 70 zł za zamiennik a chyba z 200 zł za orginal 😄

  • No wlasnie myslalem o co chodzi z tym zaczepem przy drzwiach 😄 <!-- s:D --> bo na okolo ladnie schodzi tylko w tym jednym miejscu sie trzyma a nie chcialem wylamac mysle zapytam moze jakas srubka jest. A wracajac do problemu klawisz nie odskakuje a przy klawiszu lezal taki malutki żólty plasticzek. Myslicie da sie to jakos posklejac zeby chodzilo czy trzeba caly ten panel wymieniac?

  • Generalnie jak masz czerwone podświetlanie to może pochodzi on z VW Polo np.