Witaj na forum Fabia Club Polska

Problem z blokowaniem drzwi od wew

Temat utworzony · 11 Posty · 6302 Wyświetlenia
  • Witam.
    Posiadam Skodę Fabię 2 z 2008r. ostatnio zauważyłem, że nie działa mi tak jak powinno ryglowanie drzwi od wew. (tym przyciskiem co znajduje się nad lewarkiem skrzyni biegów). Chodzi o to, że jak nacisnę zamykanie to słychać jak drzwi się blokują ale od strony kierowcy drzwi się od razu odblokowują i te można otworzyć natomiast reszty nie można. Przy tym też brak sygnalizacji na pomarańczowo owym przyciskiem.
    W czym może być problem ? Zamek rozkręciłem i krańcówki oraz mikrostyk jest ok.
    Mógłby ktoś pomóc w tej sprawie ?

  • Sprawdź wiązkę w lewych drzwiach czy nie jest połamana.Opuszczanie szyb działa prawidłowo?

  • Wiązki są całe, podłączyłem zamek od strony pasażera w miejsce kierowcy i zachowanie jest identyczne a więc na pewno nie jest to uszkodzony zamek. Problem dotyczy tylko zamykania drzwi od wew bo cała reszta działa prawidłowo włącznie szybami.

    Wydaje mi się, że jest to wina modułu komfortu gdyż słychać jak jeden z trzech przekaźników nie trzyma. Czy jedyny sposób na sprawdzenie tego to podmiana modułu na inny czy idzie to jakoś sprawdzić ?

  • jesli wiązki całe to chyba jedyne rozsadne rozwiazanie to podmiana tego modułu.. nic lepszego mi don glowy nie przychodzi

  • no niestety moduł komfortu podmieniony i dalej to samo zachowanie

  • Czy sprawa się wyjaśniła ?
    Patrzyles na kable w peszlu do drzwi ?
    Może kostka pod peszlem zawodzi.
    Elektryka przy przelaczniku jest ok ?

    Jeszcze tak mysle- czy masz oryginalny / właściwy zamek założony.

  • samochód jest kupiony od pierwszego właściciela (rodzina), który kupił w salonie więc nie ma mowy o nie oryginalnym zamku czy o jakiejś wymianie w ogóle nic tam nie było grzebane.
    Do tej pory sprawdziłem

    • przełącznik centralnego od wew. - wygląda na OK
    • podmieniony moduł komfortu - bez zmian czyli tak samo się zachowuje
    • podłączony zamek od pasażera (który działa normalnie) w miejsce kierowcy i ten również się po zamyka i natychmiast otwiera
    • przewody sprawdzone pobieżnie i raczej nie widać nic aby się z nimi działo
      No nic sprawdzę dokładniej jeszcze raz przewody i sterownik w drzwiach bo podobno on też coś tam ma wspólnego z centralnym.
      Może jeszcze jest coś co mogłem przeoczyć ?
  • W Fabii sterownik drzwiowy jest w module komfortu. Nic innego w drzwiach nie ma.
    Zamiana zamków nic nie wniesie - jeden jest master i steruje resztą.
    Jeszcze pozostaje sprawa : zimne luty w zamku.
    Ale to za młode auto jest... sprawdzić możesz.
    Szczegółową instrukcje znajdziesz na forum golfa. Na Fcp gdzieś podawalem linka.

    A centralny masz fabryczny czy dokładany z alarmem ?

  • centralny jest fabryczny ale dokładałem samemu centralkę na pilota ale robiłem to już chyba z 2 lata temu i wszystko działało bez zarzutu dopiero góra może z miesiąc temu (niestety nie umiem określić kiedy to przestało działać) nie dział mi tylko blokowanie drzwi od wew. wszystkie zamki są blokowane ale od kierowcy się odblokowują i nie zapala się pomarańczowa lampka na przełączniku informująca o blokowaniu drzwi

    zamiana zamków dała tylko potwierdzenie, że nie zamek jest winowajcą bo ten od pasażera się zachowuje tak jak ten od kierowcy czyli zamyka i od razu się otwiera pozostałe drzwi się blokują prawidłowo

    [color=#FF0000][b]Nie piszemy co najmniej 2 postów lub więcej w krótkim odstępie czasu.[/b][/color] [color=#008000]Post edytowany przez Tomuś[/color]

  • Przepraszam za 2 posty w krótkim odstępie czasu ale mi się przypomniało kilka rzeczy.

    Generalnie temat do zamknięcia osioł ze mnie rozwiązanie było jednak proste:

    W przelotce gumowej między drzwiami a słupkiem idzie wiązka przewodów owinięta bardzo klejącą się do wszystkiego taśmą z materiału i tam był urwany kabelek zakamuflowany właśnie za tym owinięciem i dopiero mocne szarpanie wiązką ukazało ową wadę.

    Dziękuję wszystkim za dobre rady i pozdrawiam wszystkich, którzy starali się mi pomóc 🙂 <!-- s:) -->

  • 8-)