Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Twarde wysokie zawieszenie?

Temat utworzony · 5 Posty · 2460 Wyświetlenia
  • Cześć wszystkim!
    Jeżdżę kilka razy w tygodniu stałą trasą około 60 km i widzę pewien problem. Fabia stoi na seryjnym zawiasie, więc dość wysoko - 8-9cm. Ale do tego jest strasznie twarda, do tego stopnia że pokonywanie tej trasy to jakaś udręka. Jak to się objawia? Ano czuć każdą malutką dziurkę, nierówność a jak jadę po kostce betonowej - takiej nowiutkiej jak są na chodnikach - czuć każdy rowek. Na każdej dziurze kierownicę rwie to w lewo to w prawo. Pomyślałbym że wszystko jest ok - po prostu twardy zawias, gdyby nie fakt że Tata mój też ma Fabkę tylko że 1.4 MPI - to to jeździ komfortowo, miękko.
    Wiem że dla 1.9 TDI są inne sprężyny, ale taka twardość jest niepokojąca. Do tego mam plany obniżenia Fabii i nie wiem co zrobić - bo jeżeli ma być tak twardo, a nawet twardziej po obniżeniu to ja podziękuję.
    Byłem u znajomego mechanika - no z tego co z nim współpracuję jakiś czas to wiem że się zna - i nie widzi w zawieszeniu nic niepokojącego poza tym że tak jak mówię - jest wysokie a twarde.
    Co mam zrobić? Co wymienić? Pomóżcie, bo przeszukałem całe forum i na nic takiego nie trafiłem.

    [url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ceb6119d981a3ee2.html][img]http://images70.fotosik.pl/708/ceb6119d981a3ee2med.jpg[/img][/url]

  • Czy wymieniałeś coś w zawieszeniu?Tuleje, sprężyny?Zakładam że amorki masz stare (nie zmieniane). 😉 <!-- s;) -->

  • Łączniki stabilizatora jedynie. Właśnie chcę coś z tym zrobić tylko nie wiem co. Tak, amorki pewnie wymagają wymiany, sprężyny też... ale czy to to? Czy może coś jeszcze? Do tego planuję to obniżenie, ale takie leciutkie: 3-4cm. Nie chcę gwintów i max gleby, tylko leciutko by dało się jeździć po fatalnych dolnośląskich drogach - co polecacie? Myślałem nad sprężynami Eibacha, ale jakie amorki do tego?

  • Jak dawno masz taki objaw?Generalnie amortyzatory mające olej (Fabia ma chyba gazowo-olejowe) podczas niskich temperatur mogą twardnieć ze względu na gęstniejący w nich olej.

  • od kiedy kupiłem fabię - czyli ok. pół roku. Nie widzę zależności między temperaturą a twardością 😕 Jakie kupić amorki na przód by było komfortowo ale sprężyny lekko obniżyły? 😕 <!-- s:/ -->