Witaj na forum Fabia Club Polska

Fabia II , montaż głośników , kabli i radia

Temat utworzony · 5 Posty · 9211 Wyświetlenia
  • Witam , kupiłem fabie która jest bardzo biedną wersja , nie ma ani głośników ,ani radia , ani kabli od audio.
    Chciałbym więc zamontować wszystko sam , w związku z tym mam pare pytań

    1. którędy puścić kable do głośników przednich drzwi ?
    2. Jak poprowadzić kabel anteny ?
    3. Skąd wziąśc zasilanie do radia , chyba tu cos z bezpieczników wezme , tak zeby dopiero po przekręceniu stacyjki pojawiało sie napięcie 😉 <!-- s;) -->
      W miare postępu prac bede pytał o więcej pewnie , zrobie fotorelacje gdy coś będzie nie jasnego 😉
  • Witam.

    1. Kable najlepiej przodem przez przelotkę między drzwiami a słupkiem do drzwi.
    2. Po podsufitce do przodu auta, potem po szybie u góry w lewo lub prawo , potem w dół po szybie a potem do radia.
    3. sprawdź bezpieczniki 17 i 50 bo w instrukcji obsługi na obu jest napisane radio. Na którymś musi być +12V
  • No dobra , a moze wiesz jak podsufitke zdjąć ?
    Od kable przez przelotke , ale jak dalej w kokpicie je konkretnie , nie druciarsko ukryć ?

  • Nie mam pojęcia jak ściągnąć podsufitkę 😞 . Ona chyba jest klejona do dachu 🙂 <!-- s:) -->
    Najlepiej to tak . Z głośnika przez przelotkę i lecieć z kablami po jakieś wiązce która jest już w aucie. Potem zrobić odnogę i tam już lecą same przewody do radia.
    Lecieć po wiązce = przyczepić kabel z głośnika do istniejącej jakiejś wiązki która jest najbliżej i kłaść (przyczepić np za pomocą opasek zaciskowych lub kilku zwojów taśmy izolacyjnej) kabel po niej aż pod miejsce na radio . W przypadku większej odległości zrobić odnogę wiązki.

  • Proszę tu masz rysunek z Etka z zaznaczonymi punktami mocowania podsufitki w Fabii 2.
    Miłej lektury.