Witaj na forum Fabia Club Polska

Tylna wycieraczka + klapa bagażnika

Temat utworzony · 3 Posty · 4772 Wyświetlenia
  • Siema. Mam problem od du.. strony. Dosłownie 😛 <!-- s:P --> Nawaliła mi już w zeszłą zimę tylna wycieraczka. Przez mrozy się najprawdopodobniej spaliła. Płyn do szyb leci, ale ona nie kręci. Jak tam sie dostać? Co wymienić?

    Druga usterka to bagażnik. Mianowicie rozwalił się ten przycisk i nie da rady otworzyć klapy od tyłu, wyłącznie musze w wewnątrz auta wajcha przy siedzeniu, mimo, ze to również nie łapie zawsze. Najpierw otwiera sie jakby pierwszy zamek, potem idę jeszcze raz pociągnąć tę wajchę i mogę otowrzyć bagażnik. Trochę uciązliwe. Jak to wymienić?

    [color=#004000]Edit marcing040381[/color]

  • Witam 🙂 <!-- s:) -->
    W pierszym problemie masz na 90% do wymiany silnik wycieraczki.
    W drugim przypadku masz do wymiany przycisk otwierania klapy.
    Do obu tych rzeczy musisz ściągnąć obicie klapy i rękami reszte zrobisz. Zaopatrz się wcześnie w kołeczki, spinki i inne takie drobnostki bo one są jednorazowe.

  • Siema odkopuje temat. Ku mojemu zdziwieniu, wycieraczka wystarczyło wymienić bezpiecznik. Natomiast bagaznik zostawiłem, bo nie używam go zbyt czesto. Jednak planuje niedługo sprzedaż autka i chce to w koncu naprawić.

    Czyli co mam kupić? Sprawa wyglada cały czas tak, że przycisk gdy naciskam, reakcji zero, interesuje mnie natomiast to, że gdy ciągne wajchę przy siedzeniu kierowcy, nastepnie otwieram bagaznik, to nie da rady, jakby jeden ząbek dalej trzymał, wtedy muszę jeszcze raz pociągnąć wajchę i w końcu pojdzie.