Witaj na forum Fabia Club Polska

Delikatny wyciek oleju

Temat utworzony · 4 Posty · 2631 Wyświetlenia
  • czesc.mam pytanie wymieniałem kiedyś uszczelke pokrywy zaworów skoda fabia I 1.4mpi 8v silnik i od pewnego czasu zauwazyłem delikatne zacieki oleju na pokrywie w miejscu oznaczonym strzałka na rysunku,co moze tego byc przyczyna?prosze o info dziekuję

    link do fotki
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ad1ecd13987d6648.html<!-- m -->

  • To jest wężyk odmy, odpowietrza zawory, idzie do dolotu. Wężyk możesz zsunąć łapiąc go i ściągając. Jeśli wycieka Ci tamtędy olej, to możesz podkleić go silikonem uszczelniającym, ewentualnie nakleić zwykłą taśmę izolacyjną do przewodów i nałożyć wężyk z powrotem.

    Jeśli jednak chcesz to zrobić na tip-top, to możesz ściągnąć opaskę samozaciskową z węża i założyć tam opaskę skręcaną śrubką.

    Generalnie nie ma się czym przejmować.

    PS
    Zainteresuj się kostką domestosa pod maską, bo CI jakieś gryzonie gniazdo wiją w silniku.

  • Dzieki za info, a zdjecie to tylko dalem w celu pogladowym.Z tym domestosem to cos daje?Jak na razie porblemu z tym nie mam 🙂 <!-- s:) -->

    [b]Edit ortografia marcing049381[/b]

  • Patrząc na wygłuszenie na zdjęciu, to jednak stwierdziłbym, że masz problem 😉 <!-- s;) --> Ale może to jakaś stara sprawa.