Witaj na forum Fabia Club Polska

Problem po wrzuceniu biegu wstecznego

Temat utworzony · 4 Posty · 1781 Wyświetlenia
  • Witam serdecznie 😄 <!-- s:D --> Mam nietypowy problem. Szukałem na forum, ale podobnego nie znalazłem.
    Kilka dni temu padł mi alternator. Okazało się, że padł regulator napięcia. Odebrałem go, zamontowałem i się zaczęło. Tylko nie wiem czy ma to związek z alternatorem. Problem pojawia się po wrzuceniu biegu wstecznego. Na poczatku wyłącza się wspomaganie, na sekundę włącza się kontrolka ładowania, ale znika. Potem wyłączają się wszystkie kontrolki na tablicy ,a wskaźniki poziomu paliwa i obrotomierz schodzą na zero. W dodatku wyłącza się klimatyzacja. Kiedy przerzucę na luz wszystko poza wspomaganiem wraca do normy. Zauważyłem też, że po włączeniu biegu wstecznego silnik jakoś inaczej chodzi, jakby ciężej. Może ktoś miał podobny problem. Czekam na info. Pozdrawiam
    P.S. Mam Skodę Fabię 1,9 SDI 2001.

  • Najwyrazniej masz zwarcie w ukladzie swiatla cofania.
    Odlacz kable z wylacznika swiatla cofania i zobacz co sie stanie.

  • Witam wszystkich 🙂 <!-- s:) -->
    Problemem był wadliwy regulator napięcia w alternatorze. W sumie byłem u dwóch elektryków i obydwaj nie dali rady tego zdiagnozować. Dopiero trzeci wstawił oryginał Boscha i od tego czasu wszystko jest ok. Kosztowało to mnie sporo kasy i nerwów. Rada dla wszystkich: po naprawie alternatora warto zostawić auto na noc u mechanika i sprawdzić rano czy akumulator nie jest rozładowany. Ja niestety nie sprawdziłem i stąd moje problemy.
    Pozdrawiam

  • [color=#0000BF]Zamykam[/color]