Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Podłączenie do bezpieczników

Temat utworzony · 3 Posty · 1258 Wyświetlenia
  • Witam
    Temat wydaje się dość banalny ale nigdzie na forum ani w necie nie mogę doszukać się szczegółów.
    Chodzi mi o podłączenie kamerki (rejestratora) do instalacji elektrycznej tak aby pominąć gniazdo zapalniczki które ma zasilanie stałe, zamiast zasilania zależnego od zapłonu.

    Generalnie kamerka to mały odbiornik i nie sądzę aby potrzebne było montowanie przekaźnika ...... chciałbym podłączyć się pod skrzynkę z bezpiecznikami (np obwód radia)
    Moje podstawowe pytanie brzmi jednak: [b]Jak podłączyć się pod bezpiecznik radia aby miało to ręce i nogi inaczej mówiąc aby było zrobione zgodnie ze sztuką ?[/b]
    Czy w tym celu muszę dostać się do tylej części skrzynki bezpiecznikowej i zdejmować cześć deski ?
    Czy przecinać oryginalną wiązkę ?
    Czy istnieją jakieś złączki w formie rozgałęzienia, które można łatwo podłączyć pod bezpiecznik?

  • Zasilanie na stale to znaczy ze jak zostawisz auto na pare dni z wlaczona kamera to se bedziesz moze mogl droge na monitorze obejrzec, bo nie zapalisz jak ci sie akumulator rozladuje.
    40Ah to teoretycznie calkowicie pusty aku po 40 godzinach jesli prad jest 1 Amper a po 400 godzinach jesli prad jest 0,1A. W praktyce po mniej wiecej tygodniu parkowania z obciazeniem 100 mA auto odpalic bedzie trudno. Zwlaszcza w zimie.
    Ja bym podlaczal tak, zeby dzialala po wlaczeniu zaplonu. Z ktorej strony bezpiecznikow? Od tylu by bylo super profesjonalnie, ale i od przodu jest OK. Zrob tak zeby nie bylo zwarcia. Co do maly pobor pradu - maly jak wszystko jest OK. Jak ci kamerka padnie to moze byc zwartko i wtedy przydalby sie jakis maly bezpiecznik. Strzezonego Bozia strzeze. A samochody to one raczej latwopalne sa ;-).
    Co do zlaczek i rozgaleznikow - tak sa, nie powiem ci dokladnie gdzie mozna kupic, ale ja w swoich zbiorach mam pare takich rozgaleznikow na wtyki samochodowe.

  • "podłączenie kamerki (rejestratora) do instalacji elektrycznej tak aby [b][color=#0040FF]pominąć[/color][/b] gniazdo zapalniczki które ma zasilanie stałe"
    [color=#FF0000][b]

    Nie używamy czerwonego koloru.[/b][/color] [color=#008000]Post edytowany przez Tomuś[/color]