Witaj na forum Fabia Club Polska

Pocenie silnika

Temat utworzony · 5 Posty · 2165 Wyświetlenia
  • Witam.
    Od pewnego czasu w silniku patrząc z przodu silnika po prawej stronie filtra oleju znajduje się kanalik olejowy spod którego delikatnie wyciska olej.W chwili obecnej miejsce jest zaślepione poxipolem (tak polecił mechaniek) lecz nie zdaje to swego zadania,nadal to miejsce jest mokre.Nie jest to jakieś uciążliwe lecz może ma ktoś jakiś pomysł czym ten kanalik zaślepić by było sucho?

  • Co to za bystry mechanik który naprawia auta za pomocą poxipolu...
    Czy zauważyłeś jakieś ubytki na bagnecie?
    Czy jest tam jakieś pęknięcie silnika?Może to jest przyczyna.Popatrz dokładnie z kanału którędy się sączy olej.To nie jest pocenie a wyciek wg mnie.

  • Nie zauważyłem by na bagnecie były ubytki.Pęknięcia też nie zauważyłem.Za tą poxiliną jest mały otwór i z niego wydobywa się olej.Jak mi ten mechanik powiedział to kanalik olejowy zaślepiany w fabryce.Może jakiś silikon wysoko temperaturowy?

  • Czym to zaślepiają w fabryce?Najlepiej było by się dowiedzieć i nie kombinować.

  • W ASO Skody polecili mi wymienić blok lub zaspawać tą zaślepkę co wiążałoby się z wyjęciem całego bloku ponieważ inaczej nie ma innej możliwości....Średnio mi się ten pomysł spodobał więc udałem się do serwisu który zajmuje się tylko skodami i okazało się że trzeba tylko wymienić ową zaślepkę,jest to ponoć pracochłonne i w dwudziestoletniej praktyce miał ino 3 takie przypadki ale nie niemożliwe do wykonania więc temat uważam za zamknięty.