Witaj na forum Fabia Club Polska

Ile czynnika klimatyzacji wchodzi do Fabii II?

Temat utworzony · 8 Posty · 6637 Wyświetlenia
  • Czołem. Pytanie takie, jak w temacie - ile czynnika wchodzi do fabii ii, ile jest u Was na naklejce? U mnie pisze 500g + 15g, ale dziś spec od klimy oddesał mi po 2 latach 530g. :zdziwko: <!-- s:zdziwko: --> Załadował mi 500, zgodnie z naklejką, teraz zastanawiam się, czy nie za mało. Przeczytałem też, że roomstery maja 550g + 25g. Jak jest u Was?

  • jak moze byc za malo skoro na naklejce masz wbite 500g ?
    Skoro miales 530 tzn. ze ktos zaladowal za duzo ale bez tragedii 😄 <!-- s:D -->.

    Nadmiar moze skutkowac na trwalosc ukladu (rozszczelnienie) z racji wiekszego cisnienia w ukladzie (nie w twoim przypadku bo 15g za duzo czy tam 30 to jeszcze nie jest tragedia). Inna sprawa to komp nie powinien zalaczyc klimy i wywalic blad ze jest za duze cisnienie jak sie przegnie z iloscia czynnika.

    Przeczytałem też, że roomstery maja 550g + 25g&#46;
    

    a ty jezdzisz roomsterem czy fabia ? -_-'''

    W wiesz ze sa auta gdzie wchodzi po 1000g i wiecej ? i to znaczy ze ty masz o wiele za malo w stosunku do nich :0 ehhh szkoda slow... :S

  • U mnie w fabi II jest 550g +25g. ostatnio robił mi kumpel i brakowało 220g czynnika.

  • No właśnie dlatego zgłupiałem... Na naklejce pisze 500g, odessali 530g, u kolegi Koguta jest 550g, a ostatnio, jak patrzałem u znajomego, który ma takie same auto też ma 550g. A z roomsterami chodziło mi o to,że to konstrukcyjnie prawie takie samo auto, jak fabia, dlatego myślałem, że czujnika też będzie tyle samo. Auto kupiłem używane, może ta moja naklejka nie jest fabryczna ? Na allegro można takie kupić.

  • [img]http://www.czopochrup.elsat.net.pl/F/czynnik.jpg[/img]dziwne... niby ma byc 550 :S co ty masz za naklejke ?:d walnij fotke sa na niej znaki skody ?;d wg rozpiski 500 mialy octavie

  • Ja mam Fabie II fl rocznik 2012 1.4 benzynę i mam 500g +/- 15g

  • Moja naklejka wygląda tak. Ja już nie wiem w końcu jak to jest. Ciekawe jest to, że niby to samo auto,a różne ilości ludzie mają. :zdziwko: <!-- s:zdziwko: -->

  • Może ilość czynniki zależy od zastosowania sprężarki.Zobaczę dziś jaką mam u siebie i dam znać.