Witaj na forum Fabia Club Polska

[F2] Problemy z silnikami TSI

Temat utworzony · 73 Posty · 1081 Wyświetlenia
  • Ale jestem prawie pewien że Nawet TSI będzie miał grono zagorzałych fanów a co do poprawionego łańcucha w TSI to nie słyszałem żeby był nieskuteczny.

  • Pytanie do kolegów którzy wymieniali na gwarancji łańcuch rozrządu i napinacz, ewentualnie innych którzy są w temacie 😉 <!-- s;) -->

    Serwis zażądał od was zapłaty za olej który wymienili razem z łańcuchem? Teoretycznie gwarancji na części eksploatacyjne nie ma ale niby dlazcego mam płacić za olej jak 9 tyś. km go wymieniłem? :mur:

  • nic nie płaciłem za wszystko płaciła skoda. Napisz w którym serwisie chcieli Cię tak pięknie oszukać.

  • mnie wymieniali tydzień po przeglądzie dwuletnim, nie płaciłem nic

  • [quote="TOMUŚ"]nic nie płaciłem za wszystko płaciła skoda. Napisz w którym serwisie chcieli Cię tak pięknie oszukać.[/quote]

    Śliwka w Katowicach

  • Kolego, z daleka od Sliwki sie trzymaj, oni dbaja tylko o samochody flotowe, prywatnych uzytkownikow maja gdzies, no i drogo maja 😉 <!-- s;) -->

  • [quote="marcio"]Pytanie do kolegów którzy wymieniali na gwarancji łańcuch rozrządu i napinacz, ewentualnie innych którzy są w temacie 😉 <!-- s;) -->

    Serwis zażądał od was zapłaty za olej który wymienili razem z łańcuchem? Teoretycznie gwarancji na części eksploatacyjne nie ma ale niby dlazcego mam płacić za olej jak 9 tyś. km go wymieniłem? :mur: [/quote]

    W ramach naprawy gwarancyjnej jest wymiana oleju i filtru oleju. Ja nic nie placilem. Numer akcji 15D9 - maja wszystko w kompie opisane.

  • Marcio > Od Śliwki jak najdalej 😄 bo jak sam widzisz to tam walki kręcą 🙂 Polityka u Śliwki od wielu lat się nie zmieniła 😄 <!-- s:D -->

    Jedź z tym gdzieś indziej . Serwisów skody czy Vw mamy pod dostatkiem 🙂

  • Nie wiem na ile info na temat jakichkolwiek zmian VW w silnikach TSI są prawdziwe (oprócz obecnej podmianki na pasek) , ale ktoś pisał na forum czeskim o łańcuchu, napinaczu i kole zębatym. O dwóch poprzednich dużo było, ale o tym 3 elemencie nikt tutaj nie wspominał. Może ktoś potwierdzić? Podobno od listopada to wymieniają...

  • Łańcuch z napinaczem wymieniają cały czas, a koło zębate :?: to nie wiem 😕 <!-- s:/ -->

  • U mnie wymienili rozrząd przy 11 tys , przejechałem 9 tys i sytuacja się powtarza. Znowu hałas przy rozruchu.Masakra 😞 <!-- s:( --> . Ciekawe co teraz powie ASO?

  • Aso ci nic nie powie tylko musi to zrobić. Bo zapewne masz gwarancje 🙂 <!-- s:) --> . Mi już po paru tysiącach jakoś dziwnie ten rozrząd się zachowuje. Słychać takie odgłosy jakby zawory czy popychacze dzwoniły tylko na zimnym silniku. Potem jest cicho. Także nie wiem co robić bo za niedługo kończy mi się gwarancja.

  • MarcinTSI z którego roku samochód?

    Tomuś czytałem, że przy tych dźwiękach na zimnym silniku i po 50k km robili. Ale jak dzwoni i gwarancja to tylko Aso 😕 <!-- s:/ --> imo.

    Też czasem wsłuchuję się w silnik na zimnym i nie wiem czy lekki dźwięk chyba łańcucha jest normalny (1500km). Kumpel powiedział, że jak na łańcuch to i tak cicho i że to na pewno dlatego, że nowy.
    Podobno ma/może być głośniej, a on i tak by się nie przejmował, bo to norma... Może jakieś przewrażliwienie? Nie wiem już.

  • Ja wam powiem, że u mnie 21tys stukło i też się zastanawiam czy jest jakiś metaliczny dźwięk na zimnym czy nie. Żona mnie opierdziela, że jestem przewrażliwiony 😄 <!-- s:D -->. Gwarancja mi się miesiąc temu skończyła i niby w ASO rozrząd na przeglądzie przejrzeli ale wg nich wszystko jest ok dlatego nic nie ruszali przy nim ale ja bym im tam do końca nie wierzył z tym dokładnym przejrzeniem dlatego też pożyjemy zobaczymy co będzie dalej.

  • Autko jest z kwietnia 2011. Wykupiłem dodatkową gwarancje więc ich pomęczę. Umówiłem się na środę na diagnostykę. Tego dzwięku nie można przegapić,to tak brzmi jakby się młockarnie uruchomiło. 2,3 sekundy rzężenia i nastaje cisza. Mało to przyjemne 😞 <!-- s:( -->

  • To ten dźwięk potem całkowicie ustaje?

    Jestem ciekaw jak chodzi taki już powiedzmy normalny, rozjeżdżony TSI na biegu jałowym. Jaki ma dźwięk. Bo jakiś swój mieć musi. Ma ktoś dostęp do filmiku , który to pokazuje/"udźwięczy"?

    Eferat, ja przy mojej żonie mam całkowity zakaz czytania czegokolwiek...bo przy odpowiedniej ilości przekonujących postów pewnie uwierzyłbym, że prowadzę nie Fabię, a np. czołg. 😉 <!-- s;) -->

  • [quote="Cela"]To ten dźwięk potem całkowicie ustaje?

    Jestem ciekaw jak chodzi taki już powiedzmy normalny, rozjeżdżony TSI na biegu jałowym. Jaki ma dźwięk. Bo jakiś swój mieć musi. Ma ktoś dostęp do filmiku , który to pokazuje/"udźwięczy"?

    Eferat, ja przy mojej żonie mam całkowity zakaz czytania czegokolwiek...bo przy odpowiedniej ilości przekonujących postów pewnie uwierzyłbym, że prowadzę nie Fabię, a np. czołg. 😉 <!-- s;) -->[/quote]

    Słyszałeś malucha czy cinquecento z zajechanym rozrządem :?: To to jest taki klang że uszy więdnął 🙂 .

    Na twoim miejscu bym im to pare razy zglosił i wszystko miał w Dyy . Jakby coś się stało to ty jesteś kryty bo mówisz że to zgłaszałeś jak to było w dziwnym stanie a że serwis to olał to ciebie to nic nie obchodzi 😄 . Fabia je bardzo bardzo milszym pojazdem niż czółg 😄 .
    Pamiętajcie :!: Wymianę rozrządu mają wam wpisać w książkę serwisową i koniec. Bo jak wam tego nie wpiszą to macie kape cokolwiek wywalczyć ze Skodą. 3 wymiany łańcucha to możemy domagać się wymiany silnika na nowy lub wymiany nowego wózu 🙂
    Podobno jest tak że Vw od golfa w górę daje TSI z paskiem a do tych tanich wsadzane jest łańcuch.

  • co do dźwięku normalnie pracującego silnika to jest głośniejszy niż silniki 1.4 16V na pasku, postaram się wrzucić Ci filmik, generalnie słychać takie "ćwierkanie"... dementując: do VW i Audi wkładają identyczny silnik 1.2 TSI jak do skody, więc tutaj nie ma spisku 😉 generalnie u mnie po wymianie zestawu rozrządu jest ok, żadnych niepokojących dźwięków podczas rozruchu... najbardziej wkurzają mnie trzeszczące plastiki w okolicach tylnych drzwi, po 25 000 to tak nie bardzo świadczy 😕 <!-- s:/ -->

  • Dzięki za info! Z chęcią posłucham Twojego silniczka. Sam też coś nagram w weekend. 🙂 <!-- s:) --> Audi chyba tylko sobie inaczej nazywa, a reszta zostaje.

  • Wysłuchali i teraz czekam na decyzje producenta co dalej z tym kwiatkiem będzie. Ogólnie jest cichutki jak by dopiero z salonu wyjechał tylko te 2,3 sekundy masakry po rozruchu. Pozdrawiam 🙂 <!-- s:) -->