Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] 1,2 htp 54 KM - zwiększenie obrotów na biegu jałowym

Temat utworzony · 7 Posty · 11248 Wyświetlenia
  • Jestem tu nowy i na początku chciałem się ze wszystkimi przywitać.
    Jeżdżę od 3 lat Skodą Fabią kombi z 2005 roku. Przebieg w tej chwili to około 195000KM.
    Z samochodu jestem bardzo zadowolony jednak jedna rzecz zaczęła mnie denerwować.
    W mojej skodzie fabii 1,2 HTP 54KM na biegu jałowym jest jakieś 780obr/min - przez to co około 7 max 10 tys. km muszę wymieniać poduszkę pod silnikiem. Silnik bardzo drży na biegu jałowym. (jest tak od początku, kiedy mam to autko i myślałem że przy 3 cylindrach tak musi być)
    Ostatnio jeździłem skodą fabią II z silnikiem 1,2 HTP (60KM) i tam mimo że pod maską jest "prawie" to samo obroty na biegu jałowym wynoszą około 900.
    Drań absolutnie nie czuć.
    Czy jest jakaś prosta metoda na zwiększenie obrotów w moim samochodzie o około 100 obr/min?
    Ewentualnie może ktoś polecić jakiś warsztat w okolicach Łodzi który zajmuje się takimi modyfikacjami w oprogramowaniu silników.
    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

  • Czy coś się dzieje z tym silnikiem tzn czy np krztusi się na jałowym biegu czy tylko denerwuje Cię fakt niskich obrotów?Ja w VW Polo również miałem silnik 1,2 8v i obroty były na poziomie właśnie 800, więc to raczej normalne.

  • Dziękuję za szybką odpowiedź.

    Nic się nie dzieje (przynajmniej teraz) 40 tys KM robiona była głowica - wypalone gniazdo na 1 cylindrze + rozrząd.

    Po prostu jechałem Fabią II gdzie po rozgrzaniu silnika standardowe obroty były 900/min i spodobała mi się gładkość pracy tego silnika.
    Pozdr.
    P

  • Czyli nie ma się co przejmować tak musi być 🙂 <!-- s:) -->

  • No dokładnie. W tym wypadku nie ma co panikować. Nie jest to nic nadzwyczajnego.

  • Miałem podobny dylemat i wątpliwości były nieuzasadnione.

  • Ale czasem może z tego wyjsć coś więcej. U mnie okazało się, że coś jest nie tak z silnikiem. Musiałem oddać do warsztatu.