Witaj na forum Fabia Club Polska

Jaka antena FM/GPS "płetwa rekina" do F2 FL.

Temat utworzony · 7 Posty · 10018 Wyświetlenia
  • Witam,

    Niedawno jakiś amator cudzych własności przywłaszczył sobie bacik anteny z mojej skodziawki... chciałem kupić nowy w ASO i tu szok 87 zł... 😞 <!-- s:( --> no chyba ich pogięło.

    W związku z powyższym, oraz moim wyraźnym brakiem ochoty na kolejne finansowanie amatorów cudzego, znalazłem antenkę o nr [b]3C0 035 507[/b], ale ma albo trzy kabelki, albo jeden, a na mój rozum powinny być dwa.
    PS. 1-wszy do FM, 2-gi do GPSa. Do czego może być 3-ci?!

    Możecie mi podać dokładny numer części [u]anteny FM/GPS typu "płetwa rekina"[/u] tak aby pasowała do skodziny F2 z 2013 r?

    Aktualnie jest radio Swing, ale docelowo Columbus lub Amudnsen, dobrze aby antenka pasowała do aktualnego radia i była kompatybilna ze skodowską navigacją w celu podłączenia w przyszłości.

  • [quote="wojgalic"]Witam,

    Niedawno jakiś amator cudzych własności przywłaszczył sobie bacik anteny z mojej skodziawki... chciałem kupić nowy w ASO i tu szok 87 zł... 😞 <!-- s:( --> no chyba ich pogięło.

    W związku z powyższym, oraz moim wyraźnym brakiem ochoty na kolejne finansowanie amatorów cudzego, znalazłem antenkę o nr [b]3C0 035 507[/b], ale ma albo trzy kabelki, albo jeden, a na mój rozum powinny być dwa.
    PS. 1-wszy do FM, 2-gi do GPSa. Do czego może być 3-ci?!

    Możecie mi podać dokładny numer części [u]anteny FM/GPS typu "płetwa rekina"[/u] tak aby pasowała do skodziny F2 z 2013 r?

    Aktualnie jest radio Swing, ale docelowo Columbus lub Amudnsen, dobrze aby antenka pasowała do aktualnego radia i była kompatybilna ze skodowską navigacją w celu podłączenia w przyszłości.[/quote]
    trzeci kabel jest pod telefon.
    jeden kabel - to typowa ant do radia.
    z dwoma - zależy czy GPS czy telefon. należało by sprawdzić nr części.
    możesz zakupić z jednym kablem, a antenę gps wpakować do środka samochodu - są na alle po ok. 30-40 zł. i działają z columbem.

  • 3C0 035 507 będzie pasować do wszystkich? Swinga Columbusa itp? Końcówki takie same?
    Może jakieś inne numerki podacie?

    A ta antenka za 30 zł to jakieś satelity łapie? 🙂 <!-- s:) -->

  • końcówki są standardowe dla anten.
    a tą za 30 zł to mam u siebie i pracuje z nawigacją. - nawet dobrze :hyhy: <!-- s:hyhy: -->

  • [quote="kapi"]końcówki są standardowe dla anten[/quote]

    Dzięki za info.

    Poczytałem trochę na innych forach (superb i vw) i okazuje się, że [u]nie ma[/u] dobrej anteny FM typu płetwa rekina.
    W nowych autach skoda/vw anteny FM wbudowane są w szyby, a w płetwie są dodatkowe: gsm, gps, webasto.
    Natomiast zamontowanie płetwy z allegro powoduje gorszą jakość niż na baciku, więc nie ma sensu montować.

    Pewnie kupię bacik.

    Pozdrawiam,
    W

  • [quote="wojgalic"]
    W nowych autach skoda/vw anteny FM wbudowane są w szyby, a w płetwie są dodatkowe: gsm, gps, webasto.
    [/quote]
    Jakbyś doczytał to dotarlbyś do informacji że w szybie jest druga antena jak zamawiasz samochód z radiem.
    Jeśli auto fabrycznie jest bez radia to antena jest tylko na dachu - tzw przygotowanie dla radia innego producenta.

  • Tak, wiem o tym, mam drugą antenę w szybie przedniej.
    Niestety bez bacika, radio gra dobrze tylko w niektórych rejonach: np. Warszawa, Poznań i dalej na zachód, koło Kutna, Konina, jest lipa, radio szumi, gubi stacje.

    Dlatego uważam że w Fabii potrzebne są dwie anteny: w szybie i na dachu, jeśli założę płetwę, to tak jak bym nie miał tej na dachu więc będzie tak jak w chwili obecnej, czyli kiepsko.

    W poście wcześniej chodziło mi o to że samochody z fabryczną płetwą, mają wbudowane anteny w szybie i to im wystarcza, nie potrzebują kolejnej na dachu.
    Nie wiem czemu, ale fabii ta w szybie nie wystarcza.