Witaj na forum Fabia Club Polska

Nieudana naprawa zarysowanego lakieru. Pomocy

Temat utworzony · 3 Posty · 10400 Wyświetlenia
  • Witam

    Kilka dni dni uszkodziłem fabkę, zarysowania na tylnim prawym błotniku. :zalamany: <!-- s:zalamany: -->

    Ze względu na duży koszt usunięcia stosunkowo małego uszkodzenia zdecydowałem sie na samodzielną naprawę, choć czułem że mnie to przerasta. Może zbyty pochopnie pominąłem możliwość jakiegoś polerowania? Lakiernicy na podstawie zdjęć mówili o lakierowaniu koszt 500zł. :szok:
    Kupiłem w ASO zaprawkę dwuskładnikową.
    Odtłuściłem uszkodzoną powierzchnie tę większą dodatkowo lekko zmatowałem. Następnie pędzelkiem niestety bo nie mam nic innego naniosłem bazę na uszkodzone miejsca. Oczywiście wygląda to teraz źle.

    Farba została nałożono zbyt grubo, ciągła się, rozmazywała itd... Ponadto cos grzebałem jeszcze w tej bazie...

    [attachment=0]<!-- ia0 -->a20130921_092912.jpg

    Czytałem, że zwykle bazy lakierów zwłaszcza metalizowanych nie szlifuję się. Jednak spotkałem się na forach z szlifowaniem bazy, papierem o gramaturze 2500. Następnie kolejne malowanie bazą i szlif.
    Czy mogę na obecnym etapie z tym zrobić szlifować ręcznie bazę czy kłaść bezbarwny?
    Poczekam do wiosny oddam do lakiernika 😞 . Natomiast muszę coś z tym zrobić... na chwilę obecną.

    Proszę o radę co dalej?

  • Witam .
    Najważniejsze jest to żebyś rdze [u]dokładnie[/u] wyczyścił i zakonserwował podkładem antykorozyjnym, a następnie pomalował farbą. Oczywiście po każdej operacji to miejsce się odtłuszcza.
    Ze zdjęć wynika że farbę masz źle dobraną gdyż widać inny odcień. Ja bym to tak zrobił żeby to zimę wytrzymało bez dalszej rdzy.
    Dobrze by było jakbyś ubytki zapełnił czymś farbą lub szpachlą.
    Jeżeli nie masz tam rdzy jeszcze co jest możliwe to to odtłuść , zakonserwuj anty żeby zimę wytrzymało zimę i farba na to (kolor i bezbarwna).
    Jeśli masz możliwości to idź do sklepu dla plastyków i kup sobie cieniutki pendzel żeby to zrobić najlepiej jak umiesz. Ten pendzel co jest przy zaprawce jest zbyt gruby i nie nadaje sie do tego.

  • Miałem kiedyś podobny problem i szukałem info krok po kroku jak to zrobić żeby było dobrze... jednak problem rozwiązał się sam-drobna stłuczka i lakiernik zrobił mi błotnik gratis. Miałem zrobić naprawę na podstawie tego filmiku [url]http://www.youtube.com/watch?v=Wb_q2Wzdi50&feature=c4-overview&list=UU2KFFcjz6RiSne8-z7_NbaQ[/url].