Witaj na forum Fabia Club Polska

Nie działający głośnik

Temat utworzony · 12 Posty · 2258 Wyświetlenia
  • Od kilku dni mam problem z głośnikiem w drzwiach przednich - ten na dole.

    Zmieniłem głośniki jakiś rok temu, wszystko grało jak należy do pewnego czasu. Głośnik odmówił posłuszeństwa. Wymieniłem kabel który łączy go z główną wiązką - to pomogło głośnik zaczął grać ponownie.

    Po kilku dniach znów przestał .. i nie wiem za bardzo co robić, nie będę wymianiał kabla co kilka dni. Może jakiś bezpiecznik w radiu etc ?

  • A w momencie gdy głośnik nie gra a Ty radyjko pogłośnisz to zaczyna grać :?: <!-- s:?: -->

  • [quote="TOMUŚ"]A w momencie gdy głośnik nie gra a Ty radyjko pogłośnisz to zaczyna grać :?: <!-- s:?: -->[/quote]

    Czasem tak, ale nie zawsze.

  • Jeżeli radyjko ma potencjometr odpowiedzialny za głos to typuje zaśniedziały styk.Czy podczas podgłośnienia głos zmienia się płynnie czy przerywa (chwaszczy)?Użyj preparatu do czyszczenia styków i powinno pomóc.Preparat dostaniesz w sklepie elektronicznym.Możesz użyć np czegoś takiego http://www.cheminet.pl/dla-motoryzacji/38-brunox-turbo-spray-200-ml.html<!-- w --> powinno pomóc.

  • po prostu tu chodzi o to że jak na wyjściu z końcówki mocy pojawi się wyższy potencjał to wtedy głośnik gra.

    Marcing > a tak jak ty piszesz to by było przy pogłaśnianiu głośniki by trzeszczały i wydawałyby różnie inne dźwięki . To się tyczy zepsutego potencjometra.

  • [quote="TOMUŚ"]po prostu tu chodzi o to że jak na wyjściu z końcówki mocy pojawi się wyższy potencjał to wtedy głośnik gra.

    Marcing > a tak jak ty piszesz to by było przy pogłaśnianiu głośniki by trzeszczały i wydawałyby różnie inne dźwięki . To się tyczy zepsutego potencjometra.[/quote]

    To co ja mam z tym wkońcu zrobić ? Coś w radiu czy na kablach przy głośniku ? 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="mari0"][quote="TOMUŚ"]po prostu tu chodzi o to że jak na wyjściu z końcówki mocy pojawi się wyższy potencjał to wtedy głośnik gra.

    Marcing > a tak jak ty piszesz to by było przy pogłaśnianiu głośniki by trzeszczały i wydawałyby różnie inne dźwięki . To się tyczy zepsutego potencjometra.[/quote]

    To co ja mam z tym w końcu zrobić ? Coś w radiu czy na kablach przy głośniku ? 🙂 <!-- s:) -->[/quote]

    Ja bym obstawiał kable , zwrotnica i głośniki, ale w 100% nie jestem pewien.

    Może jeszcze inaczej. Zamień przód z tyłem na kostce iso. Te głośniki co masz z przodu podepnij jako tył, a te z tyłu jako przód.
    Wtedy wyjdzie czy radio jest do wymiany czy kable wraz z zwrotnicami.

  • [quote="TOMUŚ"][quote="mari0"][quote="TOMUŚ"]po prostu tu chodzi o to że jak na wyjściu z końcówki mocy pojawi się wyższy potencjał to wtedy głośnik gra.

    Marcing > a tak jak ty piszesz to by było przy pogłaśnianiu głośniki by trzeszczały i wydawałyby różnie inne dźwięki . To się tyczy zepsutego potencjometra.[/quote]

    To co ja mam z tym w końcu zrobić ? Coś w radiu czy na kablach przy głośniku ? 🙂 <!-- s:) -->[/quote]

    Ja bym obstawiał kable , zwrotnica i głośniki, ale w 100% nie jestem pewien.

    Może jeszcze inaczej. Zamień przód z tyłem na kostce iso. Te głośniki co masz z przodu podepnij jako tył, a te z tyłu jako przód.
    Wtedy wyjdzie czy radio jest do wymiany czy kable wraz z zwrotnicami.[/quote]

    Tomuś, mam tylko głośniki z przodu - 4 sztuki w drzwiach.

    Podjadę do Ciebie, zobaczysz mi to radio ?

  • Możesz do mnie wpaść z tym zobaczymy co tam jest.

  • prawdopodobie nie stykają przewody, wymontuj głośnik i sprawdź pod wieżą w domu czy działą , jeżeli tak to podłąc bezpośrednio do radia w aucie, jeżeli działa również to okablowanie ma zwarcie , albo przerywa. następnie miernikiem sprawdź czy przewody nie zwierają,

  • Wiesz wada polega na tym że jak głośniej puścisz radio to on działa a jak ciszej to nie zawsze. Ja ma tą samą wadę a mam auto dużo młodsze.

  • Musisz pobawić się kabelkami i dojdziesz do problemu.