Witaj na forum Fabia Club Polska

Był stop i potem zgrzyt przy ruszaniu.

Temat utworzony · 15 Posty · 5663 Wyświetlenia
  • trudno jest wywnioskować z opisu co to może być :? mi kiedyś waliło przy skrzyni coś , jak zmieniałem bieg to mało mi lewarka niewyrwało, co sie okazało poduszka przy silniku była wyrwana. Kto by pomyślał , jak pojedziesz to ASO to sie wypytaj wszystkiego, nic nie powinno sie dziać w tak młodym aucie. :?

  • Moze wczesniej wpadles w jakas dziure i cos uszkodziles, bo tak z niczego by to sie stalo??

  • [quote="buba"]wydawało dźwiek podobny do tarcie metalu o metal lub nawet do tłumika ciagniętego po ziemi.
    [/quote]
    To nic poważnego miałem to samo już trzy krotnie, do bębna dostał Ci się żwirek i trze pomiędzy bębnem, a szczęką. Pojeździsz chwilę i ustąpi. Pierwszy raz rozprółem koło, potem dwa razy samo ustąpiło. Pozostały tylko rysy na szczęce. Ale jeśli chcesz się upewnić jedz do ASO, zawsze się mogę mylić.

  • [quote="buba"]Okazało sie że do przedniej prawej szczęki dostał się kamień[/quote]

    Czyli stało się to co mówiłem 🙂 <!-- s:) -->

  • Placiles cos za usluge, skoro nie na gwarancji

  • [quote="buba"]nie płaciłem 😄
    Powiem że jestem mile zaskoczony po przeczytaniu tych wszystkich negatywów w necie na temat serwisów Skody[/quote]
    A byles u Sliwki w katowicach?
    Ten serwis jest ok wlasnie i ja tez zawsze bylem w szoku gdy czytalem wypowiedzi typu "ASO sqrw..." itd 😎

  • [quote="buba"]Tak,tak u Śliwki w Katowicach.
    I chyba będę tam jeździł skoro nie tylko ja mam takie dobre wrażenia po pobycie tam[/quote]

    No wiesz..trzeba by sprobowac serwis sliwki w sosnowcu..
    Przypomanilo mi sie ze jak bylem tam ostatnim razem na przegladzie to widzialem sytuacje, w ktorej jeden z pracownikow popchnal drugiego lekko, a ten oparl sie o dzwignie opuszczania auta i moje autko troszke zjechalo w dol (dodam ze nie byl to ruch plynny).
    No i wqrza o dziwo bylem tam dwa razy ze skrzypieniem zawieszenia a tu dalej skrzypi :? Chyba znow musze pojechac zeby wkoncu zrobili cos z tym..

  • [quote="buba"]Tak,tak u Śliwki w Katowicach.
    I chyba będę tam jeździł skoro nie tylko ja mam takie dobre wrażenia po pobycie tam[/quote]

    No to dodajcie to ASO do listy dobrych ASO :lol: <!-- s:lol: -->
    po to zostala stworzona

  • [quote="wolfmk"]No i wqrza o dziwo bylem tam dwa razy ze skrzypieniem zawieszenia a tu dalej skrzypi :? .[/quote]

    Skrzypią Ci gumy na stabilizatorze na 99 %

  • [quote="buba"][b]MirekS[/b] to był strzał w 10 🙂 <!-- s:) -->
    Jednak zastanawia mnie jak to sie może dziać u Ciebie i jak to sie stało u mnie????????
    Nie powinno takie cos miec miejsca[/quote]

    Tam jest po prostu za duża dziura i tyle dolegliwość wszystkich fabii z bębnami 🙂

  • [quote="MirekS"][quote="wolfmk"]No i wqrza o dziwo bylem tam dwa razy ze skrzypieniem zawieszenia a tu dalej skrzypi :? .[/quote]

    Skrzypią Ci gumy na stabilizatorze na 99 %[/quote]

    Tez mysle ze to gumy - ale jak oni to robia ze juz raz je wymienili i pozniej znow zaczelo skrzypiec.. Teraz tez podobno zrobili a tu dalej skrzypi.. To co oni robia - smaruja je kremem nivea?

  • [quote="wolfmk"] To co oni robia - smaruja je kremem nivea?[/quote]

    Pryskają płynem na zasadzie WD40, jak odparuje jesteśmy w punkcie wyjścia. Radzę posmarować smarem np. ŁT4 i problem ustąpi na stałe, tylko, że do tego trzeba gumy zdemontować 😛 <!-- s:P -->

  • [quote="MirekS"][quote="wolfmk"] To co oni robia - smaruja je kremem nivea?[/quote]

    Pryskają płynem na zasadzie WD40, jak odparuje jesteśmy w punkcie wyjścia. Radzę posmarować smarem np. ŁT4 i problem ustąpi na stałe, tylko, że do tego trzeba gumy zdemontować 😛 <!-- s:P -->[/quote]

    No to ja sobie juz tych gum nie zdemontuje - i jestem w punkcie wyjscia 🙂

  • U mnie tez skrzypialy, pojechalem do ASO i chyba nasmarowali mi, bo na fakturze mialem konserwacja podwozia, i pomoglo. Do dzis nie ma skrzypienia (tj jakies 5 miesiecy)

  • mi cos zaczyna skrzypieć :? pewnie to to.