Witaj na forum Fabia Club Polska

[F2] Warto dobrać głośniki tył, MDI?

Temat utworzony · 10 Posty · 12350 Wyświetlenia
  • Witam wszystkich,

    Jestem w trakcie wybierania skody, padło na wersję Ambition Plus.

    Niby mam już wszystko wybrane, ale chciało by się więcej... tylko ta cena za dodatki... koszmar!

    Do swojej listy dodatków (i tak już okrojonej przez żonę) chciałbym dołożyć z głośniki z tyłu i gniazdo multimedialne MDI, na chwilę obecną jest to koszt 750 zł, niby nie za dużo, ale chciałem też tempomat który kosztuje 700 i to właśnie tempomat wygrał.

    Z forum wiem, że brakuje instalacji jeśli nie wezmę dodatkowych głośników, ale czy można dołożyć głośniki i nie stracić gwarancji???

    To samo z gniazdem mulimedialnym (tutaj akurat nic nie znalazłe na forum), czy jest jakiś problem z zamontowaniem takiego gniazda? Ktoś próbował? Jakie są koszta, no i co z gwarancją?

    Pozrawiam,
    W

  • głośniki w tylnych drzwiach dla kierowcy są zbędne, co do mdi to jest to kwestia kabelka + modułu i jeśli masz radio swing to będzie działać, przypuszczam, że nawet bez żadnego kodowania, z gwarancją nie powinieneś mieć problemu, bo niby dlaczego, jeśli mdi i kabel będzie oryginalny... ja dołożyłem podczas gwarancji swinga i kierownicę w skórze samemu i nikt mi nie robił problemów podczas naprawy gwarancyjnej, a samodzielny demontaż kierownicy to już coś, czego mogliby się doczepić...

  • Dzięki za odpowiedź.
    Byłem wczoraj w ASO i dopytałem się o ww.

    Jeśli chodzi o głośniki: Byłyby używane przez dzieci: bajki, piosenki - wtedy tylko tył, bo ja długo nie wytrzymuję 🙂 <!-- s:) --> . Sprzedawca z ASO powiedział że nie ma z tym problemu, można dołożyć. Z drugiej strony: koszt to 250 zł, chyba jednak warto od razu zapłacić i mnieć to zgłowy.

    Z kolei MDI: Sprzedawca poinformował mnie, że tutaj jest jakaś "instalacja" i montowana jest na etapie fabryki. Hehe 🙂 a prawdopodobnie ta "instalacja" to jest to jeden kabelek między radiem a modułem - ten o którym piszesz. Wybrane radio jest takie: Swing (2 DIN) z CD, MP3 z wejsciem AUX IN.

    Czy ktoś montował już moduł MDI i jest w stanie powiedzieć jak to faktycznie wygląda: koszty i ile pracy przy tym jest. Może faktycznie lepiej założyć samemu?

  • Jeszcze raz dzięki.
    Udało się zbić cenę MDI do 250 zł + głośniki 250 zł. Będzie kupiona z tymi bajerami! 🙂 <!-- s:) -->
    Pozdrawiam!

  • Tak z ciekawości TSI dużo droższa od 1.4? Jak to teraz tak realnie wygląda? Cena na MDI i głośniki super 🙂 <!-- s:) -->

  • W porównaniu do Fabia Combi Ambition Plus 1.4 85KM:

    1.2 70 KM jest o 1300 zł [b]tańsza[/b],
    1.2 TSI 85 KM jest o 1500 zł [b]droższa[/b],
    1.2 TSI 105 KM jest o 3000 zł [b]droższa[/b].

  • przy takiej różnicy ja bym nawet sekundy się nie zastanawiał nad 105KM 🙂 ale życzę bezawaryjności i zadowolenia z nabytku 😉 <!-- s;) -->

  • Dzięki.
    Dzisiaj zamówiona. Czas oczekiwanie 2,5 - 3 m-ce...

  • Moja już była u dealera po około 1, 1.5 miesiąca a miałem czekać 8 tygodni 🙂 <!-- s:) -->

  • Koledzy jak to jest z tym MDI? Da się to "dolozyc" bez większych problemów? I czy da rade przy radiu DANCE?