Witaj na forum Fabia Club Polska

Galka dzwigni biegow i hamulec reczny

Temat utworzony · 21 Posty · 7260 Wyświetlenia
  • Moze jest to temat juz stary i rozwiazanie dla niektorych jest oczywiste i proste jak zjedzenie bulki lecz.. mam nastepujace dwa problemy:

    1. popierwsze chce zdjac galke dzwigni zmiany biegow, ale zauwazylem, ze trzyma ja jakas dziwna obraczka. Tzn nie odkrecalem srodkowej sruby pod popielniczka bo po co? Gdy wyjme z zzatrzaskow ten caly mieszek wyraznie widac ze odrecanie srodkowej sruby pod popielniczka nie ma sensu. Ponadto pod mieszkiem jest metalowy drazek no i gorna czesc dzwigni czyli galke trzyma na dole jakas obejma i juz ciagnalem z calej sily, ale niestety bez rezultatow!!

    2. Hamulec reczny podobnie - ciagnalem ruszalem na boki i nic!! Niedlugo cos urwe jak tak dalej pojdzie. Cos trzyma ten plastik na recznym na samej gorze. Dodatkowo od spodu zauwazylem jakas szpare - moze wlasnie stamtad uwalnia sie jakas blokade?

    Napiszcie o co tu chodzi bo ten poradnik zrob to sam na http://www.fcp.pl<!-- w --> na nic mi sie jak dotad nie przydal..

  • [quote="wolfmk"]1) popierwsze chce zdjac galke dzwigni zmiany biegow, ale zauwazylem, ze trzyma ja jakas dziwna obraczka. Tzn nie odkrecalem srodkowej sruby pod popielniczka bo po co? Gdy wyjme z zzatrzaskow ten caly mieszek wyraznie widac ze odrecanie srodkowej sruby pod popielniczka nie ma sensu. Ponadto pod mieszkiem jest metalowy drazek no i gorna czesc dzwigni czyli galke trzyma na dole jakas obejma i juz ciagnalem z calej sily, ale niestety bez rezultatow!![/quote]

    U mnie srubke pod popielniczka musialem wykrecic, bo ta ramka jest polaczona z popielniczka. A ta obejme poprostu rozerwalem i tyle. Musisz sie dostac to tej obejmy wywijajac mieszek na lewa strone, i wtedy ja rozerwac. Pozniej albo zalozyc nowa albo zostawic bez, ja mam teraz takie plastikowe nakladki ktore byly razem z galka i dobrze sie trzyma

    [quote="wolfmk"]2) Hamulec reczny podobnie - ciagnalem ruszalem na boki i nic!! Niedlugo cos urwe jak tak dalej pojdzie. Cos trzyma ten plastik na recznym na samej gorze. Dodatkowo od spodu zauwazylem jakas szpare - moze wlasnie stamtad uwalnia sie jakas blokade?[/quote]

    No tu to musisz sie wykazac wyjatkowo duza sila 😛 <!-- s:P -->
    U mnie pomoglo jak najpierw zaciagnalem reczny jak najmocniej moglem, wtedy ciagniesz w strone deski i jak poczujesz ze troche zeszlo, guziczek zostal zasloniety, to wtedy opusc reczny na sam dol i powinno zejsc spokojnie.

  • spoko juz to przerabiałem a wieć

    1 aby nie połamać ramki na która jest zaczepiony mieszek poodkręcaj wszystkie śrubki póżniej delikatnie powyciagaj wszystko mieszek musisz nagiągnąc na gałke - wywrucic do góry nogami na pręcie na którym jest zaczepiona gałka od biegów zobaczysz obrączkę jest zagieta musisz ją odgiąć - ściągnąć - chyba ze chcesz ją wykoszystać to spuścić w duł potem dobrze sie zaprzyj i ciągiesz do góry wszystko schodzi także spoko

    2 co do recznego zaciągasz mozliwie jak najwiecej do góry , ten cudowny plastik w prawo i lewo - poprzekręcaj pożniej szarpnij w stronę kierowicy tapicerki tunelu srodkowego nic nie połamiesz pózniej go spuść i wyciągiesz

    wszystko delikatnie bez pośpiechu a zejdzie najlepiej zagrzać w autko plastiki namiękna i zejdą bez połamania zeczepów itd

    😄 😄 😄 😄 😄 😄 😄 😄 😄 😄 😄 😄 😄 <!-- s:D -->

  • Dzieki chlopaki - teraz majac takie wsparcie napewno sobie poradze 🙂 <!-- s:) --> 😎

  • No i tak jak mowilem - teraz pewniej pociagnalem reczny i od razu wyszedl az sie wystraszylem ze urwalem tak mi szybko zostal w rece 😄 <!-- s:D -->
    No i galeczka rowniez latwizna z tym ze w "zrob to sam" nic nie jest wspomniane o tej obejmie, ktora znajduje sie na drazku. Troszke moze to zmylic 😛
    Dziekuje za pomoc :dres: 🙂

  • No tak rzeczywiscie jest - biegi lzej chodza.
    Sadze ze dzieje sie tak bo oryginalna galka jest mniejsza (przynamniej od mojej) oraz nizsza (tez przynamniej od mojej), a wiadomo ze im nizej bysmy chwycili tym ciezej by bylo nam wbic biegi 🙂 <!-- s:) -->
    No i wielkosc glowki galeczki tez robi swoje - zupelnie inaczej sily sie rozkladaja.

  • Ja tez mialem takie wrazenie .. ze lzej biegi wchodzily .. a przy okazji Wolf dal wyklad z praw fizyki dlaczego tak jest 😄

  • [quote="Wojtas"]Ja tez mialem takie wrazenie .. ze lzej biegi wchodzily .. a przy okazji Wolf dal wyklad z praw fizyki dlaczego tak jest :-D[/quote]

    No Wojtek jak ja sie przejechalem Twoja fabia to wlasnie podziwialem jak Ci lekko dzwignia zmiany biegow chodzi i lekko biegi wchodza 😄 <!-- s:D -->

    PS
    :? z fizyki gora 3 mialem w technikum... :evil:

  • To pochwal sie teraz wolf co zmieniles. Pokaz zdjecia

  • mnie też te plastykowe KOPYTKO - denerwowało 😄 <!-- s:D --> niewygodne jak ......
    zarasz poszedł w ruch chrom i skóra 😄
    odrazu lepiej i wygląd poprawiony 😄

    a z pomoc nie ma za co ? ( jestem skromny ) 😄

  • Pochwale sie jak zrobie wszystko, co chce zrobic zeby byl lepszy efekt 🙂 <!-- s:) -->
    Generalnie sa to zmiany z serii tych najpopularniejszych wsrod fabii.
    Chce tez ringi sobie zalozyc na zegary ale najpierw musze wymienic ta obudowe z zegarow 😞 a nie wiem kiedy uda mi sie to zrobic bo wogole tegoz znalesc nie moge. Musze podjechac do jakiegos polmozbytu bo w sklepie z czesciami u mnie nie maja takiego czegos. :?

  • zadzwoń tutaj : 605-61-90-95 lokalizacja Będzin

  • [quote="MŁODY"]zadzwoń tutaj : 605-61-90-95 lokalizacja Będzin[/quote]

    dzieki 🙂 <!-- s:) --> najpierw jednak troszke u siebie poszukam 😉

  • Sluchajcie, a wymienial z Was ktos moze dzwignie hamulca recznego??
    Zakupilem raczke i wiecie co sie okazalo? Guzik jest [size=200]za duzy!![/size] i nie da sie zalozyc raczki 😮
    Myslalem ze padne.. Ponadto dzwignia hamulca recznego jest jakas pokopana - strasznie zroznicowana ksztaltem.
    A kupowaliscie mieszek na hamulec reczny? Rowniez zalamka :? :?
    Jak zdejmie sie plastik i zalozy mieszek to cholernie sie chowa do szpar, ktore pozostaly po plastiku. Wyglada to, jak skora naciagnieta na jakies chude cos - paskudztwo.
    Jesli ktos z Was to wymienil to prosze o zdjecia bo nie wiem, co z tym zrobic.

  • raczka na reczny musi byc od octawii badz passata bo one sa z duza dziurrrra! juz to przerabialem, a mieszek na reczny ze skory to lepiej sobie samemu uszyc, nie mam aparatu bo bym fotki przeslal

  • [quote="manii"]raczka na reczny musi byc od octawii badz passata bo one sa z duza dziurrrra! juz to przerabialem, a mieszek na reczny ze skory to lepiej sobie samemu uszyc, nie mam aparatu bo bym fotki przeslal[/quote]

    shiiitt.. cos musze pokombinowac widze samemu :evil: <!-- s:evil: -->

  • [quote="wolfmk"]shiiitt.. cos musze pokombinowac widze samemu :evil: <!-- s:evil: -->[/quote]

    Zrezygnuj z raczki, bo jak masz chromowana, to i ta ci ta powloka zejdzie.
    A mieszek naciagnij na plastik i bedzie git. Ja mam tak teraz i jest dobrze.

    Tak to wygladalo bez plastiku, a z chromowana raczka
    [url=http://img164.echo.cx/my.php?image=mojafabia0086ml.jpg][img]http://img164.echo.cx/img164/434/mojafabia0086ml.th.jpg[/img][/url]

    Szukam jeszcze zdjecia jak to mam teraz naciagniety mieszek na plastik

  • dlatego Ja preferuje orginały - bo póżniej są [color=black][b]JAJA[/b][/color] 😄 <!-- s:D -->

    z drążka narazie mi nic nie zchodzi , ręczny chyba sie skusze i zakupie w ASO 250,00zł ( chce aby z grążkiem było kompletne - takie samo )

    kierownice dam obszyc koło Lotniska w Pyrzowicach orginalna nawet tak ładnie nie bedzie wyglądać gość robi to naprawde profesjonalnie

    poszukuje jeszcze jakieś dobrej okleiny z chromu bo niechce oklejać okleiną - jak dla mnie to tandetnie wygląda

    ale oczywiście wszystko zależy od finansów - o gustach sie nie rozmawia 😄

  • No i dzis poszly w ruch: szlifierka katowa, mlotek, wiertatka..
    Efekty widac na zdjeciu..
    Oryginalny plastik obcialem w pewnym miejscu a na reszte zalozylem mieszek tak, aby nie wygladlo to za chudo, a uchwyt musialem poszerzyc nieco.. Nameczylem sie, ale przynamniej zrobione..

    http://img53.echo.cx/my.php?image=obraz0190id.jpg<!-- m -->

  • Bardzo ladnei to wyglada, a jaka masz ta nakladke, bo ja mialem chyba jacky sport, i zeszla mi ta powloka chromowana z niej