Witaj na forum Fabia Club Polska

Wymiana sprężyny przedniej prawej w skodzie fabia 2001 r

Temat utworzony · 4 Posty · 1021 Wyświetlenia
  • Witam mam pytanie-musze wymienic sprężynę przednią w prawym kole,czy jest to skomplikowana sprawa?Bo nadmieniam to ze chcialbym sam to wymienic .Chcialbym tez prosic o jaks rade czy juz ktos to robil no i wskazowki jak sie za to zabrac,bylbym bardzo wdzieczny.pzdr

  • jest to bardzo proste:
    1 odkręcasz koło
    2odkręcasz przegub klucz 12kątny 36 2 osoba trzyma hamulec nożny jeśli robisz sam to odkęc to przed zdjeciem koła na stojących kołach
    3.odkręcasz zacisk hamulca klucz imbus 5albo 6
    4 odpinasz czujnik absu
    5 odkrecasz wahacz klucz 18 wybijasz go najlepiej łomem na wagę
    6 odkrecasz drążek kierowniczy klucz 19 wybijasz go
    7 okrecasz drążek stabilizatora co jest przykręcony do amortyzatora klucz 18
    8 wypinasz przewody absu i hamulcowe z amortyzatora
    9 wybijasz przegub do środka uważaj na gwint
    10 otwierasz maskę odkręcasz 3 śruby trzymające amortyzator 2 osoba go trzyma i wyciąga na zewnątrz
    11 sciskami do spręzyn sciskasz spręzynę bierzesz klucz 21 odkręcasz amortyzator przytrzymując go kluczem im busowym zdejmujesz łozysko zwrotnicy wyciągasz osłone amortyzatora i spręzyne
    12 zakładasz nową spręzyne pózniej osłonę amora łożysko i składasz całość w odwrotnej kolejności
    jak bedziesz przykręcał drążek stabilizatora to daj podnosnik pod tarcze i dzwigaj tak zeby drażek wszedł w amora życze powodzenia.

  • [quote="schwerelos1977"]Witam mam pytanie-musze wymienic sprężynę przednią w prawym kole,czy jest to skomplikowana sprawa?Bo nadmieniam to ze chcialbym sam to wymienic .Chcialbym tez prosic o jaks rade czy juz ktos to robil no i wskazowki jak sie za to zabrac,bylbym bardzo wdzieczny.pzdr[/quote]

    Temat poruszany.NASTĘPNYM RAZEM UŻYJ SZUKAJKI!!! :tekst: <!-- s:tekst: -->

    Zajrzyj tu:
    http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=10965

    Powodzenia.

  • ten sposób co napisał andrzejek jest pracochłonny i wg mnie nie potrzebny żeby dostać się do sprężyny, wymieniałem przednie zawieszenie nie dawno i tu masz opis ze zdjęciami http://fcp.pl/forum/viewtopic.php?f=31&t=10335<!-- l -->