Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Trudno uruchomić ciepły silnik

Temat utworzony · 3 Posty · 757 Wyświetlenia
  • Witam
    Moje auto Fabia 1,4 MPi AZE 2002 r.Przebieg 130 tys.km. Od kilku miesięcy mam taką przypadłość,zimny silnik uruchamia się bez problemów,natomiast nagrzany też się uruchomi ale muszę kręcić kilkanaście sekund.Wymieniłem czujnik temperatury bez pozytywnego rezultatu.Chcę wyjąć rozrusznik i zrobić mu przegląd.
    Ostatnio słyszałem że należałoby sprawdzić czujnik położenia wału.Powiedzcie gdzie ten czujnik się znajduje i czy samemu bez problemu można dokonać jego wymiany.Może coś możecie jeszcze podpowiedzieć.
    Z góry dzięki

  • Jak rozrusznik kręci, to po co chcesz w nim grzebać?

    Objawy bardzo pasują do OBWODU pomiaru temperatury cieczy chłodzącej. Zanim wymienisz czujnik (czyt. wydaj kasę) sprawdź, czy sygnał masz prawidłowy za pomocą VAG'a. Sprawdź też wtyczki, psiknij connectorem (sprayem do styków), przewody (czy nie zaśniedziałe/przetarte/przegryzione).

    Czujnik położenia wału masz nad filtrem oleju (otwórz maskę, spójrz na blok silnika i voila), mocowany imbusem (30, zdaje się) od dołu (śruba pod czujnikiem). Przy wykręcaniu warto wymienić oring (grosze, a nie leje olejem).

  • Znalazłem ten czujnik,mam problem ze zdjęciem tej wtyczki.Na stronie skoda-sklep zobaczyłem jak wygląda ten czujnik.Jest on inny od tego co jest w bloku i na dodatek piszą że jest mocowany do skrzyni biegów.Więc tak naprawdę gdzie on się znajduje.