Witaj na forum Fabia Club Polska

Problemy z łożyskami

Temat utworzony · 5 Posty · 1010 Wyświetlenia
  • Witam!
    Rok temu w lutym w mojej Fabii 1.4 (2000 r.) wymieniłem piastę z pierścieniem ABS w lewym przednim kole. Za naprawę u mechanika zapłaciłem 250 zł. Nie wiem dokładnie jakiej firmy to była piasta i ile kosztowała, ale wydaje mi się, że koło 180 zł. W tym roku jakieś 2 tygodnie temu zaczęło mi szumieć łożysko w prawym kole. Pojechałem do tego samego mechanika. Znalazł mi on piastę Optimala za 220 zł, zamówił ją i wymienił. Okazało się, że szumienie nie znikło. Tyle że wydaje mi się, że teraz szumi piasta w lewym kole która była wymieniana rok temu. Wydaje mi się to dość dziwne ponieważ przez rok zrobiłem około 20 tys. km co jak na łożysko nie jest dużo. Z tego co wiem łożysk nie trzeba wymieniać parami. W związku z tym mam parę pytań.
    Czy jest to możliwe, że nie wymieniona piasta w prawym kole wpłynęła przez rok czasu na zużycie tej wymienionej w lewym?
    Czy macie może sugestię jakich firm piasty z ABSem powinienem teraz szukać, ponieważ obawiam się, że ta w lewym kole była lipna?
    Jeżeli macie jakieś sugestie i doświadczenie z podobnym problemem to byłbym za nie wdzięczny.
    Z góry dzięki i pozdrawiam

  • Uszkodzona jenda nie wpływa na drugą, co do firmy to u siebie wymieniałem z tyłu też założyłem jakoś taką jak mechanik dał. Wydaje mi się, że piasta jest zbyt prostym elementem żeby trzeba ąż tak bardzo zwracać uwagę na firmę. Może po prostu trafiłeś bubla

  • Witam! Mój problem się wyjaśnił. Okazało się, że wpływ na zużywanie się łożysk miały opony. Poprzez ich złą pracę wpływały na to, że łożyska się szybko zużywały. W każdym razie dzięki za odpowiedź nicram.
    I moja rada ode mnie dla innych: "nie kupujcie używanych opon".
    Pozdrawiam

  • A skąd taka teza? Ja bym raczej stawiał na odwrót. Gdy łożysko jest na tyle wyeksploatowane to powstaje luz i może spowodować nierównomierne zużycie opon, ale żeby opona uszkodziła łożysko, troszkę dziwne. Musiała by być tak nierównomiernie zużyta, że jazda na niej była by drastycznie niebezpieczna, dająca się silnie kierowcy we znaki i to jeszcze na tyle długotrwała, żeby uszkodziła łożysko. Raczej poszukaj innego powodu.