Witaj na forum Fabia Club Polska

Problem z czujnikiem cofania

Temat utworzony · 3 Posty · 651 Wyświetlenia
  • Witam!
    Jestem tu świeżutki ale szukam odpowiedzi na powstały wczoraj problem. Tzn. posiadam roomster 1,4 z fabrycznym czujnikiem parkowania, wczoraj po włączeniu wstecznego na wyświetlaczu pojawił się jak zwykle obrys samochodu po czym za moment znikł, radio przygłośniło się, a ja mogłem cofać, z tym że nie działał ani wyświetlacz ani głos alarmu przy zbliżaniu się do przeszkody. Czy ktoś miał podobny problem? Z góry dziękuję za odpowiedź

  • Nie zamokły albo nie zabrudziły Ci się czujniki cofania? Weź je przetrzyj szmatką. Może też coś porobiło się z włącznikiem tych funkcji, które prawdopodobnie są powiązane z włącznikiem świateł cofania. Sprawdź, czy świecą.

  • Kolego również mam fabryczne czujniki cofania i jedno mogę powiedzieć że działają jak chcą.U mnie czasem działają (jak jest czysty zderzak), a czasem nie (Jak jest zabrudzony).Ponadto ostatnio po wrzuceniu wstecznego zadziałał, ale jak wkleszczyłem jedynkę to obrys auta na wyświetlaczu pozostał i nie możliwa była zmiana stacji radiowych i włączenia CD.Kiedyś maiłem też tak jak Ty że na wyświetlaczu pojawił mi się obrys auta ale sygnału dzwiękowego zbliżającej się przeszkody już nie było.Wniosek jest jeden że nie można na nich polegać i trzeba brać na nie DUŻĄ POPRAWKĘ!Po prostu już tak jest i tego nie zmieni nikt.