Witaj na forum Fabia Club Polska

Problem z hamulcami tył fabia I 2003r. 1.2

Temat utworzony · 4 Posty · 1735 Wyświetlenia
  • Opisze mniej wiecje oco kaman :
    od pewnego czasu przy hamowaniu zaczeło cos charczeć w prawym tyle jak by w bębnie,oddałem do mechanika powiedzieli ze szczeki sa jeszcze ok (80tys) przejechane ponoc zciagneli i przetoczyli bębny .Przez jakis czas było spokojnie i cicho teraz znow pojawił sie ten dzwięk jak by sie klocki konczyły <-chodzi o rodzaj dzwieku jaki słychac jak pojezdze troche po miescie puzniej ten dzwiek cichnie .... nie wiem oco chodz ?????Na drogi dzien znow to słychac . ktos cos podpowie?
    Z góry dziekuje.

  • Czy ten dźwięk to taki odgłos jakby metal tarł o metal?Ja mam podobnie u siebie al tylko wtedy gdzy auto załapie trochę wilgoci np po myjni, albo jak są roztopy.Mówisz że jak pojeździsz to wszystko cichnie.Może to kwestia rozgrzania wtedy zmniejsza się wilgotność i jest ok.Być może w tym tkwi problem.Napisz jeszcze czy od momentu powstania tej dolegliwości odczuwasz że hamulce zachowują się inaczej lub są słabsze?Jeśli nie to chyba nie jest to nic poważnego.Niech wypowiedzą się jeszcze inni bo mogę się mylić 😛

  • Tak tarcie ma taki dzwiek jak by metal o metal, jak oddałem do mechanika na jakis czas było ok i hamulce troszeczke musiałem pedał bardziej wciskac przy hamowaniu ale juz jest ok .Moje auto mało jezdzi dziennie robi max 20km, moze dlatego tak sie dzieje ..?Jak powiedziałem mechanikowi zeby wymienic szczeki z bebnami powiedział ze szkoda bo na tych mozna zrobic jeszcze troche .Zastanawiam sie czy jak wymienie problem sie znow nie pojawi, przez to ze auto jest mało jezdzone .

  • [quote="macko"]Tak tarcie ma taki dzwiek jak by metal o metal, jak oddałem do mechanika na jakis czas było ok i hamulce troszeczke musiałem pedał bardziej wciskac przy hamowaniu ale juz jest ok .Moje auto mało jezdzi dziennie robi max 20km, moze dlatego tak sie dzieje ..?Jak powiedziałem mechanikowi zeby wymienic szczeki z bebnami powiedział ze szkoda bo na tych mozna zrobic jeszcze troche .Zastanawiam sie czy jak wymienie problem sie znow nie pojawi, przez to ze auto jest mało jezdzone .[/quote]

    Mam tak samo. 🙂 <!-- s:) --> Pojeździj trochę, pohamuj ostro... problem zniknie.