Witaj na forum Fabia Club Polska

Dziwny dźwięk z przodu podczas jazdy.

Temat utworzony · 7 Posty · 1547 Wyświetlenia
  • Witam serdecznie, mam problem panowie, nie jedno auto naprawiałem, wszystko robię sam przy aucie ale jednego problemu nie mogę rozwiązać.
    Kupiłem fabię. 1.4 16v 100KM i od samego początku a mam wrażenie że ncoraz głośniej coś się dzieje.
    Nie wyje jak łożysko
    Nie buczy jak wał.
    Nie ma drgań, leciutkie na pedale sprzęgła.
    Jadę coraz szubciej, dźwięk jest coraz głośniejszy.
    Bujałem autem na autostradzie i nie jest to objaw łożyska, na lewarku koło sztywne, nie ma luzów, jedynie prawy przód ma lekki opór od klocków tak przypuszczam, pawe obraca się luźno.
    Na luzie dalej ten dźwięk co wyklucza skrzynię jak i na wolnych obrotach co silnik też go wyklucza.
    Opony nowe z grubym bieżnikiem jednak dla pewności wrzuce je na tył.
    Nie wiem co może być przyczyną, możliwe że łożysko ale powinien być luz chyba że te łożyska z piastą nie majągo mimo uszk. łożyska.
    Poproszę o jakieś sugestie.

  • Witaj kleszczak. U nas w skodzie było tak, kiedy zwiększałeś prędkość samochodu czyli ok. 70mk/h można było usłyszeć lekkie "huczenie" z przodu auta, przy mniejszych prędkościach brak. Natomiast przy skręcie w prawo lub lewo niezależnie z jaką prędkością się poruszałeś to strasznie "wyło" i musiałem wymienić łożyska (u mnie są zespolone z piastą) są sroższe ale problem został zlikwidowany. Pozdrawiam

  • Witam, właśnie ten problem żee typowy dla tego objaw wycia na zakręcie nie występuje tu.
    Dziś zauważyłem że przy wolnej jeździe słychać jak coś o coś ociera nie jednostajnie tylko co chwilę zależnie jak obraca się koło.
    Jutro na lewarek i szukamy.

  • Czemu prawe koło ma opór od klocków? Zacisk nie odbija?

  • prawe szumi od kolcków ale sam klocek odbija bez problemu. Możę ten szum to wina łożuska ale nie mogłem tego zdiagnozować tak łatwo. Klocki odbijają, dotykałem ręką zacisków i oba są równomiernie ciepłe.
    Jutro jestem umówiony z mechanikiem który ma pomóc mi zdiagnozować usterkę.
    Dziś chciałem sam wymienić łożysko ale skapitulowałem bo nie mam wszystkich odp. kluczy. Nawet zacząłem robić fotorelacje.

  • Zabrałem się za wymianę łożyska, po odkręceniu i zaznajomieniu się z różnymi dziwnymi kluczami jakie będę potrzebował i oczywiście ich nie posadam tutaj założyłem koło z powrotem i pojechałem do mechanika. Za wymianę 100zł plus 150zł łożysko.

  • Nawet zacząłem robić fotorelacje z wymiany. Samego zdjętego koła nie będę wam pokazywał 😛 <!-- s:P -->