Witaj na forum Fabia Club Polska

1,9 SDI- nagła strata mocy dziwna praca silnika

Temat utworzony · 5 Posty · 1793 Wyświetlenia
  • Witam około tygodnia temu w mojej Fabii 1,9 SDI (ASY) pojawił się problem auto straciło moc, podjazd pod małe wzniesienie wymaga wbicia pierwszego biegu(prędkość max 110 km/h) 😞 <!-- s:( --> . Silnik głośniej pracuje i przy ruszaniu tak jakby się trzęsie. Nie pomogła wymiana filtra paliwa, a także czyszczenie zaworu EGR. Wczoraj po przejechaniu 80km wskazówka temperatury doszła do 90 stopni C (na dworze ok -4 stopnie). Nie wiem co może być przyczyną, proszę o pomoc.

  • 110 km/h na pierwszym biegu? Chciałbym mieć taki problem z autem ;d

  • Czy świeci się jakaś kontrolka?

    Jeśli tak długo łapał temperaturę, to przyczyny mogą być dwie:

    1. Zastrajkował termostat (zablokował się w pozycji otwartej).
    2. Zastrajkował czujnik temperatury.

    Z uwagi na problemy z mocą/dynamiką, bardziej prawdopodobny wydaje się punkt 2. Niezależnie od tego wydaje mi się, że warto byłoby sprawdzić również przepływomierz.

  • 110 na piątym biegu i to jest max 😞 wcześniej spokojnie 150 leciał 🙂 <!-- s:) -->
    Nie pali się żadna kontrolka, a przepływomierza podobno nie ma w tej wersji silnika.

  • Miałem kiedyś w swojej podobną historię. W połowie trasy nad morze po zgaszeniu samochodu, odpaliłem już z siwym dymem z wydechu i brak mocy. Usterka okazała się banalna - zdiagnozowana dopiero w ASO w Pile, ułamał się kabel zasilający pompę (kabel ułamał się pod silnikiem, w okolicach alternatora) i auto szło na "pół gwizdka"...