Witaj na forum Fabia Club Polska

Nie działa prędkościomierz Fabia 1.4mpi

Temat utworzony · 8 Posty · 6598 Wyświetlenia
  • Witam
    Nie działa mi predkościomierz w fabii siostry. Nie wiadomo jak długo bo auto swieżo kupione. Wymieniłem na próbę czujnik prędkosci - nic to nie dało. Wyjąłem też ten wałek ze skrzyni pod czujnikiem. Zębatki wyglądają ok, obraca się też ok. Czy możliwy jest pad licznika? Czy można założyć dowolny licznik z fabii ? Co jeszcze mogę sprawdzić ? PRzewody z czujnika lecą bezpośrednio do licznika czy przez kompa? Może ktoś ma rozpiskę pinów w liczniku ?

  • VAG i błędy?

  • Komp mowi:
    błąd czujnika prędkości - nieprawidłowy lub brak sygnału.

  • miałem to samo na bank jest zgniła wiązka elektryczna !!! też sprawdzałem ten trybek w skrzyni biegów ale jego nawet nie idzie dostać w sklepie,bo podobno jest dożywotni,impulsator prędkości też kupiłem nowy i nie działał, fabia jest naszpikowana czujnikami więc podstawową rzeczą jest sprawdzenie dokładnie wiązki i sprawdzenie błędów na VAGu

  • Nie wiem czy zgnita była wiązka czy nie, po paru godzinach pracy po prostu pociągnąłem według schematu nowe przewody z czujnika do odpowednich miejsc w aucie i działa. Co ciekawe problem był z dwoma a nie z jednym przewodem, także jesli przegniły to dwa. Wiazkę oglądałem, przynajmniej w dostępnych miejscach i dopoki sie nie schowała w przegrodzie czołowej wyglądała ok.

  • skoro nowe przewody podciągnąłeś to na bank jak pisałem problem tyczy wiązki, na pewno dobrze je sprawdziłeś często na oko nic nie widać ale jak ją rozplączesz to ukazują się piękne spuchnięte przewody dlatego warto od razu podwiesić wiązkę

  • Rozplątałem ją prawie do samego przepustu w grodzi, dalej mi sie nie chciało bo trzeba by zdejmować wycieraczki ,całe podszybie itd a z tego co widzialem to kupa roboty, tam jest jakaś blacha jako oslona przykrecona na wiele wkrętów.

  • Krakus nie chcę Cię proroczyć, ale to dopiero początek problemów, stopniowo będą o sobie dawać znać kolejne uszkodzone przewody w wiązce, także zacznij pomału myśleć o jej regeneracji.