Witaj na forum Fabia Club Polska

Sprzęgło, stukanie podczas ruszania

Temat utworzony · 5 Posty · 929 Wyświetlenia
  • Witam

    Mam problem. Podczas jazdy po wertepach dochodzą mnie głośne stuki z przednich kół. Mechanik powiedział, że łączniki są dobre więc co to może jeszcze być?
    Dodatkowo gdy stanę pod górkę i skręcę maksymalnie koła, obojętnie w którą stronę i ruszę słychać stuk w przednim kole, ale nie wiem skąd dokładnie dochodzi.

    i trzecia rzecz - sprzęgło. Gdy je naciskam to mam trochę luzu (tak ze 2 cm) i dopiero czuję że łapie. Co ciekawe, gdy stoję w korku (tzn co chwila wbijam jakiś bieg i naciskam sprzęgło) zaczyna ono łapać od samej góry. Ale gdy wyjadę na trasę, lub zgaszę silnik po jakimś czasie wszystko wraca do poprzedniego stanu (tzn znów jest te 2 cm luzu)

    Prawdopodobnie będę miał do wymiany kilka części i mam pytanie jakiej firmy je wybrać tak aby po roku nie padły z wyczerpania.
    Przegub - słyszałem że LOBRO jest dobre, ale drogie. Czy jest coś poza nim? Ktoś doradzał GLO.
    Osłona przegubu
    Łącznik stabilizatora ?

    Proszę o pomoc.

    Skoda Fabia 2001, 1.4 mpi, 60KM, combi

  • [quote="Feliniusz"]Podczas jazdy po wertepach dochodzą mnie głośne stuki z przednich kół. Mechanik powiedział, że łączniki są dobre więc co to może jeszcze być?[/quote]
    sworzeń, końcówka kierownicza, gumy stabilizatora, łożysko McPhersona i jeszcze trochę by się uzbierało..

    [quote="Feliniusz"]Dodatkowo gdy stanę pod górkę i skręcę maksymalnie koła, obojętnie w którą stronę i ruszę słychać stuk w przednim kole, ale nie wiem skąd dokładnie dochodzi. [/quote]
    przegub zewnętrzny

    Jeśli chodzi o firmy części to:

    Łącznik stabilizatora - najlepiej oryginał, bo zamiennik będziesz musiał w najbliższym czasie znów wymieniać

    Osłona przegubu - [u]gumowa[/u], może wydawać się to dziwne, że piszę gumowa, ale są na rynku osłony plastikowe które są do ****

    Przegub - to zależy od funduszy, bo są za 70zł a ori kosztuje ponad 400zł. Myślę, że części takich firm jak SKF, RUVILLE czy LOBRO o której wspomniałeś będą długo służyły. 😉 <!-- s;) -->

    A jeśli chodzi o luz na pedale sprzęgła, sprawdź poziom płynu hamulcowego.

  • do tego co napisał zdono dodam że jak masz łączniki dobre to szkoda ich wymieniać mimo że są nie drogie, a sprawdzić je jest bardzo łatwo, łapiesz za mocowanie łącznika a druga osoba mocno naciska na przednie zawieszenie jak wyczujesz luz/pukanie to do wymiany a jak nie to są ok

  • Witam

    Byłem u mechanika zapytać ile będzie kosztował przegub i okazuje się, że są 2 rodzaje - z 20 ząbkami i 36. Jak sprawwdzić ile mogę mieć ząbków w tym przegubie?